Про це AgroPortal.ua повідомила керівник проєктів Асоціації виробників часнику України Юліанна Мусса.
«Пів року тривали переговори щодо українських сортів та якості самого продукту. У 2020 році Велика Британія вийшла із зони ЄС, але правила торгівлі залишились поки що незмінними. У 2021 році Велика Британія змінює правила торгівлі. І якщо ми говоримо про дослідження, то українським часником цікавляться не вперше», — розповідає Юліанна Мусса.
За її словами, при експорті в 2020 році потрібен був фітосанітарний сертифікат, Евро-1 або сертифікат походження та сертифікати відповідних органів за вимогою. Але бажаним залишається GLOBALG.A.P.
«Без сертифікату GLOBALG.A.P. буде складно потрапити на полицю маркету», — зазначає Юліанна Мусса.
N.B. Особливості сезону: в Україні вперше заклали часник на зберігання
Вона додала, що до Великої Британії були відправлені сорти часнику: Любаша, Любава Таврійська, Харківський Фіолетовий, Дюшес, Софіївський, Ірен.
«Незабаром очікуємо на позитивну відповідь, адже деякі країни ставлять під питання якість китайського часнику і сам процес вирощування: як вирощують, що додають, які добрива вносять, чим обробляють кінцевий продукт. Основною і головною проблемою для українських виробників часнику є правильне зберігання та правильне транспортування. Зберігання овочів залишається великою проблемою українських фермерів і кооперативів», — стверджує Юліанна Мусса.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua