Кабмін оновив порядок ведення ДАР

13 травня 2025, 16:52 509

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок ведення Державного аграрного реєстру (ДАР).

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 13 травня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram. 

Він зазначив, що, відповідно до законів України «Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» та «Про державну підтримку сільського господарства України», уряд затвердив: 

  • порядок ведення та адміністрування інформаційно-комунікаційної системи «Державний аграрний реєстр»;
  • порядок ведення та адміністрування Державного реєстру виробників сільськогосподарської продукції; 
  • перелік інформації підсистем (розділів) інформаційно-комунікаційної системи «Державний аграрний реєстр»; 
  • перелік відомостей Державного реєстру виробників сільськогосподарської продукції.

«Установлено, що у період воєнного стану в Державному аграрному реєстрі мають право реєструватися суб’єкти агропромислового комплексу з метою подання звернень щодо визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період», — уточнив Мельничук. 

Крім того, Кабмін визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 02.06.2021 №573 «Про функціонування Державного аграрного реєстру», яким раніше було затверджено Порядок ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру, а також перелік відомостей Державного аграрного реєстру. 

Як повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продвольства, затвердження порядку ведення Державного реєстру виробників сільськогосподарської продукції дозволить ідентифікувати всіх виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.

Постанова передбачає:

  • удосконалення механізмів надання державної підтримки виробникам сільськогосподарської продукції, забезпечивши прозорість і справедливість розподілу ресурсів;
  • забезпечення інтеграції з іншими державними реєстрами, кадастрами та інформаційними системами для уніфікації та актуалізації інформації;
  • гарантує дотримання законодавчих вимог щодо захисту персональних даних і кібербезпеки.

«Прийняті нововведення сприятимуть розвитку цифровізації у сфері аграрної політики, підвищенню ефективності державного управління та підтримці виробників сільгосппродукції та організацій водокористувачів. Крім того, забезпечать швидкий доступ до аналітичної інформації для ухвалення управлінських рішень», — зазначив міністр агрополітики Віталій Коваль.