Найбільше нових компаній у першому кварталі 2026 року в Україні було зареєстровано в секторі інформаційних технологій — 902 підприєиства (+89% до січня – березня минулого року).
Про це свідчать результати дослідження YC.Market від YouControl.
Друге місце за відкриттям бізнесів посідає гуртова торгівля з 860 новими компаніями (-6%), третім став сектор операцій із нерухомістю — 690 компаній (+24%).
Водночас сільське господарство показало найбільше падіння числа нових компаній серед секторів із середніми обсягами реєстрацій. Зокрема, у першому кварталі було зареєстровано 360 підприємств (-24%).
Натомість машинобудування (223) продемонструвало помірне зростання на трохи більше 6%, а харчова промисловість (211) скоротилася на 8%.
Найбільше припинених компаній було зафіксовано у секторі гуртової торгівлі — 69 підприємств, однак це на 30% менше, ніж у 1 кварталі 2025 року. Далі йдуть операції з нерухомістю — 55 припинених компаній, що відповідає нульовій динаміці рік до року, та будівництво — 52 компанії, де, навпаки, зафіксовано зростання на 58%.
«Серед секторів із помітною кількістю припинень також виділяються сільське господарство (44), без змін до минулого року, та транспорт і логістика (42), де кількість припинених компаній зросла одразу на 147%. Харчова промисловість також показала зростання — до 40 компаній (+21%), а медичні заклади — до 37(+48%)», — додають аналітики.

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Ще зовсім гаряче дослідження 2026 року компаній YouGov та Meltwater виявило, що 32% споживачів стануть менше довіряти бренду, якщо його контент згенерований ШІ.

В Україні запустили безкоштовний цифровий помічник Bactogran Field Advisor, який розраховує необхідну кількість фосфору для кожного конкретного поля. Це дозволяє контролювати правильну норму внесення одного з трьох життєво необхідних для рослин елементів і, відповідно, не вносити зайвого, а отже заощаджувати кошти.

В Україні упродовж другого кварталу поточного року було зареєстровано 8080 нових компаній. Це в 11 разів більше, ніж кількість компаній, які у цей час припинили свою діяльність (741 компанія).

Український агросектор продовжує працювати в умовах надвисоких ризиків, де кожен неперевірений гектар землі несе смертельну загрозу для людей і техніки. Попри ризик підривів, фермери продовжують виїжджати на поля, обробляти їх, збирати врожаї та попереджати гуманітарну кризу в Україні та світі.

Для великого та середнього бізнесу запрацювала державна програма підтримки запуску проєктів із розподіленої генерації, відповідно до якої з 1 червня український бізнес отримав можливість залучати фінансування під 10% річних на створення власних потужностей генерації.

Уряд утворив Міжвідомчу робочу групу з питань розгляду пропозицій щодо розв'язання проблемних питань у сфері розвитку мікро- та малого підприємництва і самозайнятості.

Брак кадрів залишається головним викликом для діяльності підприємств в умовах воєнного стану, ставлячи нові рекорди.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) повідомляє про формування умов явища Ель-Ніньйо через аномально теплі води в тропічній частині Тихого океану. Це може вплинути на глобальні температури та режим опадів найближчими місяцями та підвищити ризики екстремальних погодних явищ.

Близько 9% компаній, власниками яких є іноземці, працюють у сільському господарстві України.

Рейтинг основних перешкод для ведення бізнесу у лютому дещо змінився. Дефіцит кадрів зберіг лідерство, але на друге місце вийшло зростання цін на сировину, матеріали та товари, тоді як проблеми небезпеки праці та перебої з електропостачанням хвилювали менше.