В Україні можливі два сценарії глобального потепління

13 квітня 2017, 07:15 2857

В Україні можливі два сценарії глобального потепління; обидва вони матимуть значний вплив на сільськогосподарський комплекс країни.

Про це під час XIV Міжнародної конференції «Зерно Причорномор'я 2017» розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

За її словами, в Україні на кінець ХХ і початок ХХІ століття припав найтриваліший період потепління за весь час інструментальних спостережень за температурою повітря (близько 130 років). Особливість нинішнього потепління не тільки в небувалій його тривалості, але і в більш високій температурі повітря, яка в середньому за 27 років (1989-2016) перевищила кліматичну норму на 1.0 ºС. З 20-ти найбільш теплих років, починаючи з 1961-го, 18 припадають на період 1989-2016 роки.

«Подальша зміна клімату та його вплив на сільське господарство України може піти за двома сценаріями: аридному і гумідному. При гумідному (вологому) потеплінні до середини ХХІ ст. можна очікувати зростання врожайності. При аридної (сухому) потеплінні врожайність зернових культур буде швидко падати по всій території степової та лісостепової зон країни», — зазначила експерт.

До середини ХХІ ст. підвищення посушливості стане головним погодних чинником в найбільш родючих районах країни, падіння врожайності зернових може перевищити 20-25% і стати критичним для економіки південних регіонів, додала Тетяна Адаменко.


AgroPortal.ua за матеріалами «УкрАгроКонсалт»