logo

Блоги

Госдотации: пошаговая инструкция для органических производителей

Госдотации: пошаговая инструкция для органических производителей

Блоги Валентина Заец 30 апреля 2021. 07:15 3861

Механизм, который предусматривает порядок предоставления средств для производителей органической продукции, уже передан в облгосадминистрации. До 1 октября 2021 г. операторы органического рынка должны подать документы для оформления дотации.

* Текст подається мовою оригіналу

Використання коштів з державного бюджету для державної підтримки виробників органічної сільськогосподарської продукції поширюється на юридичних осіб незалежно від їхньої організаційно-правової форми і форми власності осіб підприємців.

У порядку встановлюються вимоги до отримувачів коштів.

Перш за все особа повинна бути оператором, визначеним Законом «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», і займатися виробництвом органічної сільськогосподарської продукції, включаючи і переробку.

Друга вимога — оператор має бути включеним до Державного реєстру операторів і здійснювати виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Оператор, який хоче отримати державну підтримку, має подати документи до структурного підрозділу облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, до 1 жовтня 2021 року.

При облдержадміністраціях створюється комісія, яка перевіряє подані операторами документи та формує до 10 жовтня перелік отримувачів. Він надсилається до територіальних органів ДПС. Потім для кожного заявника визначаються попередні обсяги компенсації і остаточно сформований перелік отримувачів подається до 25 жовтня в Мінекономіки у формі реєстру отримувачів.

До 10 листопада 2021 року Мінекономіки опрацьовує подані реєстри та до 25 листопада здійснюється розподіл коштів.

Структурні підрозділи облдержадміністрацій до 1 лютого наступного бюджетного періоду подають до Мінекономіки узагальнену інформацію про використання бюджетних коштів.

Валентина Заєць, начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Мінекономіки


Мнение автора может не совпадать с мнением редакции. Ответственность за цитаты, факты и цифры, приведенные в тексте, несет автор.

Ключевые новости аграрного рынка в Telegram

Новости

Показать все

Блоги