logo

Думка експерта

Запит на Китай: як стати на експортний шлях Источник фото: Facebook // Алёна Курята

Запит на Китай: як стати на експортний шлях

Думка експерта Олена Курята 04 жовтня 2019. 08:14 2020

Українські виробники з 2015 р. почали шукати нові ринку збуту, і багато хто відразу хотів переключитись на великий за обсягом ринок Китаю. Наразі до Держпродспожислужби надходить багато запитів. Але існує пріоритетність — перевага надається зверненням та спільним запитам від асоціацій і бізнесу.

Про це розповіла начальник Управління міжнародного співробітництва Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Олена Курята.

«Коли ми говоримо про вихід на іноземні ринки, особливо розвинутих країн, має встановлюватися еквівалентність заходів з офіційного державного контролю. Це ланцюжок дій, куди залучені не лише державні органи, але й бізнес. Ми маємо досвід: коли просування відбувається з обох боків, то вдається вийти на позитивне рішення набагато швидше», — зазначає Олена Курята.

За її словами, експортний шлях для виробників починається з запиту до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, і якщо на китайському ринку є зацікавленість в конкретному імпорті, тоді є діалог, і від Генеральної митної адміністрації Китайської Народної Республіки надходять «опитувальники» стосовно того, як функціонує дозвільна система.

«Але тут маємо невелику складність — китайська сторона просить надавати відповіді виключно китайською мовою. Після різного роду уточнень представники контролюючого китайського органу приїздять для аудиту, під час якого вони перевіряють місцевий компетентний орган з офіційного контролю, лабораторну мережу і можуть завітати на підприємство, щоб подивитися, як діє система контролю на виробництві», — розповідає Олена Курята.

Вона додає, що, крім загального аудиту, окремо проходить ще й інспекція — це перевірка безпосередньо підприємств.

Також експерт наголошує, що ще однією особливістю Китаю є вимога до підписання протоколів-меморандумів на рівні міністерства по кожному виду товару і продукту, що значно сповільнює процес.  


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги