logo

Думка експерта

Високі ціни на молоко не забезпечили прибутковості молочному бізнесу

Високі ціни на молоко не забезпечили прибутковості молочному бізнесу

Думка експерта Андрій Ярмак 12 липня 2021. 08:30 1444

Червневий УМІ (український молочний індекс) в 2021 році був на 18,2% нижчим, ніж за аналогічний період 2020 року і найнижчим за п’ять років для цього місяця.

Таку думку висловив економіст Департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Перше півріччя 2021 року було найгіршим за шість років з точки зору прибутковості та гіршим за попередній рік на 31%. Світовий ринок у червні 2021 р. також мав переважно негативні тенденції: ціни значно вищі минулорічних, а прибутки значно нижчі», — розповідає Андрій Ярмак.

Експерт, крім негативних моментів, звернув увагу й на позитивні. Зокрема, в червні УМІ в професійних господарствах України зріс проти травневого показника. Корми в цьому місяці подешевшали на 4,7%. І вперше в історії закупівельні ціни на молоко були стабільними весь період «великого молока».

«Ціни на молоко в червні 2021 року були на 21% вищими, ніж торік у цей час, і взагалі найвищими, ніж будь-коли. Але не забуваймо, що корми подорожчали на 48% за останній рік. Тому позитив лише умовний, адже прибутковість, незважаючи на вищі ціни, впала», — зауважує Андрій Ярмак.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги