logo

Думка експерта

В умовах відкриття ринку землі можна зекономити на насінні та ЗЗР Джерело фото: LNZ Group

В умовах відкриття ринку землі можна зекономити на насінні та ЗЗР

Думка експерта Дмитро Кравченко 23 вересня 2019. 09:11 1283

У компанії LNZ Group порахували, що в умовах відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в аграріїв залишиться два резерви, за рахунок яких вони зможуть оптимізувати собівартість виробництва, а саме — насіння та засоби захисту рослин.

Про це повідомив голова наглядової ради LNZ Group Дмитро Кравченко.

Він зазначив, що у компанії змоделювали ситуацію, коли значна частина обігових коштів виробників буде спрямована на покупку землі.

«У компанії ми як споживач і дистриб'ютор прогнозували відкриття ринку землі набагато раніше, ніж це відбувається зараз, у тому числі пошук альтернативних можливостей по насінню був пов'язаний у цій проекції. Саме тому ми почали розвивати два напрямки бізнесу — насінництво та диферентний напрямок ЗЗР», — підкреслив Дмитро Кравченко.

Крім того, він наголосив, що зараз потрібно шукати золоту середину в інтересах на земельному ринку.

«Я особисто підтримую відкриття ринку землі. Зараз іде дискусія щодо реалізації цієї реформи. Підтримую тезу, що ринок землі і так існує. Вся дискусія йде навколо одного розуміння форми доступу до цього ринку, і які обмеження повинні при цьому бути — повна заборона або виключно юридичним особам-резидентам України із можливістю входження капіталу іноземних компаній у корпоративні права», — відмітив Кравченко.

За його словами, з точки зору виробника бажано обмежити ці права, з боку власника землі небажано робити глобальні обмеження.

Голова наглядової ради LNZ Group зазначив, що йому імпонують заяви влади про збереження орендних відносин та права емфітевзису, які дали можливість аграрному сектору протягом цих років розвиватися.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги