logo

Думка експерта

Українським експортерам яблук доведеться працювати надшвидкими темпами Джерело фото: Facebook // USPA FRUIT

Українським експортерам яблук доведеться працювати надшвидкими темпами

Думка експерта Володимир Гуржій 27 жовтня 2021. 08:50 455

Українським експортерам яблук у цьому сезоні треба готуватись до дуже швидкого темпу роботи, відпрацьовувати весь ланцюжок поставок і дотримуватись термінів.

Таку думку висловив генеральний директор USPA Fruit Володимир Гуржій.

«Тогорічний формат, коли могли затримати поставку на тиждень-два, не буде працювати. Тому що яблук буде багато в Україні, і частка товару експортної якості може мати вирішальне значення, а тому цього сезону може бути зафіксований рекордний експорт», — прогнозує він.

На думку експерта, вперше в Україні може виникнути необхідність відвантажити таку велику кількість яблук за кордон.

«Традиційно це буде Білорусь, тому що її ринок споживання має дещо простіші правила гри. Якщо не враховувати Білорусь та країни, які імпортують з України технічне яблуко, наприклад, Австрію, то першими за обсягом імпорту будуть, за моїм прогнозом, Об'єднані Арабські Емірати, Швеція, Саудівська Аравія і, можливо, Малайзія, якщо протягом сезону там знизять карантинні обмеження», — прогнозує Гуржій.

Досить непогано будуть купувати українське яблуко, на його думку, країни Перської затоки (Оман та меншою мірою Катар, Кувейт і Бахрейн).

«Буде потенціал і з боку африканських країн щодо постачання на цей континент, але оскільки яблука будуть більших калібрів, то ми будемо обмежені в експорті до Африки», — підсумував він.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги