Українські компанії залучають експатів в 3 рази рідше

25 липня 2016, 07:10 2483

Залучення експатів (іноземних експертів) раніше було головним трендом на українському ринку. Але останнім часом попит на них значно впав.

Про це розповів керуючий партнер компанії Ward Howell Ukraine Ігор Кабузенко.

За його словами, якщо раніше замовнику потрібні були якісь компетенції, які відсутні в українських менеджерів, то вони запрошували людину з-за кордону, але зараз вирішувати питання таким чином сенсу немає, адже експати за останні 20 років привезли дуже багато компетенцій і допомогли розвинутись когорті українських топ-менеджерів.

«Але це стосується в першу чергу комерційного сектора. Держкомпанії і органи державного управління — один з найпотужніших драйверів для приїзду експатів. В цьому напрямку держсектор прийняв естафетну паличку в комерційного сектору», — уточнив Кабузенко.

Також він зазначив, що через політичну та економічну нестабільність експати почали приїжджати в Україну з куди меншим бажанням, ніж раніше. Але й в цілому кількість компаній, які б запрошували експатів на роботу, скоротилася в три рази.

У той же час, іноземні компанії все ще запрошують українських експертів працювати закордоном.

«До 2013-2014 р. досить багато керівників вищої ланки виїжджали з України в Росію. Потім потік кандидатів в цьому напрямку знизився, перш за все, через небажання самих кандидатів. Починаючи з 2014 р. спостерігається високий попит з боку Казахстану і Азербайджану, навіть Білорусь «споживає» наших топ-менеджерів. Ця тенденція досить стійка. У Казахстан виїхало багато банкірів, людей які працюють в нерухомості, телекомі і роздробі», — розповів експерт.

Якщо говорити про західні ринки, то, за словами Ігоря Кабузенко, «споживання» теж має місце. Деякі західні компанії закрили свої офіси в Україні і запропонували талановитим співробітникам приїхати працювати до них в інші країни. У деяких компаніях є внутрішня програма розвитку для своїх співробітників, і дуже багатьом талановитим українським співробітникам запропонували попрацювати в інших офісах, щоб отримати додатковий досвід. Ймовірно, їх кар'єри будуть будуватися в рамках цих міжнародних компаній.

Насправді, робота експатів сьогодні перестала оцінюватися і оплачуватися так само, як до 2008 р.

«До 2008 року сильного менеджера з Польщі, Чехії, Прибалтики можна було запросити працювати на меншу зарплату, ніж та, яку очікують отримувати українські топи. А з урахуванням падіння оплати українських топ-менеджерів, їх зарплати вирівнялися», — зазначив Ігор Кабузенко.


AgroPortal.ua за матеріалами delo.ua