logo

Думка експерта

Україні потрібні керівники з новими цінностями Джерело фото: news.bigmir.net

Україні потрібні керівники з новими цінностями

Думка експерта Френсіс Фукуяма 29 серпня 2016. 10:17 1549

Корупція в Україні не буде викорінена, поки не будуть створені політичні умови, щоби витіснити з влади корумпованих керівників і замінити їх керывниками з новими цінностями.

Таку думку висловив професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма.

За його словами, зараз корупція сильно вкорінена, бо вона в інтересах самої еліти, і позбутися її неможливо без поєднання трьох чинників: громадянського суспільства, яке виступатиме проти старих методів; лідера та інституцій, які здійснять ці реформи.

«Україні насправді дуже пощастило з багатьох точок зору. У вас є добре громадянське суспільство, і це те, що найбільше мене здивувало... Люди готові виходити на вулиці й ризикувати своїм життям, щоб обстояти свої права. Мені також здається, що потенційно у вас є потрібні лідери, які представляють громадянське суспільство. Ви також маєте інституції, які є дефектними, але мають величезний прихований потенціал до змін», — констатує науковець.

Україні, звертає увагу Френсіс Фукуяма, варто перемістити свої акценти від сильних до слабких сторін. «Ви повинні не просто протистояти поганому урядові, а самі йти у владу, щоби змінити державні інституції. Якщо ви й далі будете триматися осторонь від демократичної політики, нічого не зміниться. Тому я дуже радий, що є представники громадянського суспільства України, які взяли на себе цей виклик і пішли у владу, щоби щось змінити. Саме такі люди і є нашою надією», — говорить він.

Для порівняння, Сполученим Штатам треба було 40 років (це більше ніж два покоління), щоби викорінити корупцію. В України це вийде швидше завдяки зовнішній підтримці, консолідованому суспільству, вважає Френсіс Фукуяма. 

Також Україні треба утвердити верховенства права, збудувати якомога сильніші судові інституції. Замінити існуючий уряд безособовим урядом, який створюватиме рівні умови гри для усіх.

«Багато людей у різних куточках світу ретельно спостерігають за тим, що відбувається в Україні. Думаю, зараз ви є натхненням для багатьох країн», — додав професор Стенфордського університету.


AgroPortal.ua за матеріалами Zbruc

 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги