logo

Думка експерта

Україна —  велика аграрна держава, але наші тракторні заводи стоять Джерело фото: LB.ua

Україна — велика аграрна держава, але наші тракторні заводи стоять

Думка експерта Анатолій Гіршфельд 18 жовтня 2016. 07:45 2607

Головне завдання України — вбудуватися в нові ланцюжки поставок на світових ринках не тільки з сировиною, а й з високотехнологічними товарами.

Про це заявив народний депутат Верховної Ради, член комітету з питань промислової політики і підприємництва Анатолій Гіршфельд.

«Ми сьогодні працюємо в низькотехнологічній сировинній базі, а нам потрібно перейти — як і всі розвинені країни — на висококотехнологічний експорт товарів, який дозволить країні мати зовсім інші соціально-економічні показники», — зазначив нардеп.

За його словами, в Україні спостерігається колосальний розрив між інтелектуальним потенціалом, який є в країні, і тією низькою доданою вартістю, яку сьогодні генерує промисловість.

Жодна країна в світі не має такого розриву. Але кожна з них проходила цей етап. Успішні сьогодні країни створили в певний час умови для власного виробника, щоб він зміцнів на національному ринку і вийшов в новий ланцюжок поставок на експортних ринках.

«На жаль, сьогодні ми маємо інші приклади. Ми — велика аграрна держава, але у нас стоять два тракторних заводи. У жодній країні світу такого немає. Україна ставить перед собою завдання зібрати 100 млн т зернових, але технічне регулювання відсутнє. Від одних стандартом ми пішли, а до інших — не прийшли. Ми не можемо захистити сьогодні якість українських товарів», — зазначив нардеп.


 AgroPortal.ua за матеріалами «Лівий берег»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги