logo

Думка експерта

Україна небагата країна, але в ній дуже багато грошей Джерело фото: ucu.edu.ua

Україна небагата країна, але в ній дуже багато грошей

Думка експерта Павло Шеремета 22 грудня 2016. 10:53 1764

Якщо ми живемо зараз так, як живемо, це означає, що ми ще недостатньо хочемо мати ВВП на душу населення в $12 тис.

Таку думку висловив економіст, екс-міністр економрозвитку Павло Шеремета.

«Україна небагата країна, але в ній дуже багато грошей. Не тільки тих, що заявлені в деклараціях політиків. Є купа міжнародної допомоги, яка використовується приблизно на одну чверть, на одну п'яту», — каже Павло Шеремета.

Причина, на його погляд, у недостатньому бажанні.

«Щоб їх використовувати (гроші. — Прим. ред.), потрібно підготувати серйозний проект, подати його, захистити, впровадити, відзвітувати за результати. А за це мало хто хоче братися. Тому що так, як державні гроші, міжнародні не використаєш. Одним словом, гроші є — бракує бажання», — вважає він.

Разом із тим, стати Україні багатшою допоможе конкуренція — вона є всюди. «Коли ти бачиш, що твої конкуренти більш успішні, особливо ті, які прийшли ззовні, то просто не можеш байдикувати і зволікати. Я думаю, це кращі економічні ліки», — пояснює екс-міністр.

Також країні потрібно більше малих підприємств.

«У центрі міста має бути з десяток кафе... Повинно бути кілька хімчисток, продуктових магазинчиків. Частка малого бізнесу у ВВП України — 10-15%. Це ще за найоптимістичнішим сценарієм. А в Малайзії, де я жив, цей показник в районі 40%. В Європі — 45-50%», — розповідає Павло Шеремета.

І друге питання, звичайно, після корупції, — це суди. Саме через незахищеність приватної власності на наступний рік очікується зниження прямих інвестицій в Україну, каже економіст. Нові інвестори не хочуть заходити до нас через корупцію — раз, через нечесні судів — два, і тільки в третю чергу  — через війни.


AgroPortal.ua за матеріалами «НВ Бізнес»

 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги