Техніка для України має бути надійнішою, бо жорсткіше експлуатується

16 травня 2017, 06:37 2539

Регіональний представник з продажу техніки Monosem Людовик Кнаб спеціально приїхав до України, щоб представити нову пневматичну сівалку точного висіву Monosem NX ME з електричним приводом висівного апарату.

Радів можливості напряму поспілкуватися з аграріями та придивлявся  до техніки інших виробників. Каже, там, де є конкуренція, усі показують кращий результат.

За агроринками яких країн вам доводиться спостерігати і чим вирізняється саме український?

Людовик Кнаб: Представляю агрегати Monosem у Німеччині, Румунії та Ізраїлі, деяких країнах Азії. В Україні аграрії замовляють набагато більші машини, бо у вас масштаби господарств значно відрізняються, скажімо, від європейських. Та справа навіть не стільки у розмірах. Техніка для України має бути надійнішою, бо активніше, жорсткіше експлуатується.

Ситуація в Україні вплинула на продажі?

Людовик Кнаб: Ми задоволені динамікою розвитку компанії в Україні і бачимо великий потенціал. Особливо завдяки тому, що тут вирощується велике різноманіття культур, а тому сільгосптоваровиробники пробують багато різних технологій. Хай вони поки що застосовуються й не так інтенсивно, як, наприклад, у Нідерландах, але теж досить активно.

От, скажімо, впевнені, що споживачі належно оцінять нашу сівалку Monosem NX ME.

За що саме вони мають високо її оцінити?

Людовик Кнаб: Наше ноу-хау полягає в особливій системі роботи електроприводу. Сівалка практично не залежить від привідного колеса. Усувається ймовірність пробуксовування. Висівний апарат працює від автономного електроприводу, який стоїть на кожній секції. Отримуємо вищу точність і рівномірність посіву. Знаємо, що все більше наших клієнтів прагне працювати, використовуючи систему точного землеробства.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Тиск на сошник 240 кг, і він постійний. Рівномірність висіву досягається за рахунок амортизатора, маса бочок з добривом переноситься на висівні секції, тому підтримується постійна глибина посіву.

Також є колеса посівної глибини, вони працюють автономно одне від одного. Якщо, приміром, котресь наїжджає на камінь, то одна сторона піднімається, а інша все одно утримує задану глибину.

Власне, і сошник є унікальним: між ним стоять як диски, так і анкери. Є можливість розсунути рослинні рештки, потім анкером проробити, ущільнити ґрунт. Насінина не просто летить кудись згори, а має фіксовану траєкторію завдяки довгому насіннєпроводу у формі жолоба, доводиться точно до самого ложа.

А ще важливо, що можна налаштовувати густоту посіву просто з трактора.

Додаткова зручність для механізатора?

Людовик Кнаб: Так, але головне —  не втрачаємо час на перелаштування. Така перевага Monosem NX ME значно пришвидшує роботу. Є можливість чотири рази змінювати режим роботи упродовж одного етапу посіву.

Крім того, маємо сумісність сівалки із різними тракторами. Намагаємося бути дуже гнучкими.

Українські господарі досить вибагливі, часом під свої умови хочуть індивідуально налаштувати той чи інший вузол в агрегаті. Ви йдете на якісь зміни у комплектації?

Людовик Кнаб: О, так! У Monosem є навіть окремий департамент. Ми його називаємо «Сівалки на замовлення». Там під кожного клієнта спеціалісти можуть модернізувати агрегат, щоби задовольняти конкретні вимоги до посіву.


Ірина Садова, AgroPortal.ua