logo

Думка експерта

Сучасний агроном поєднує в собі декілька професій Джерело фото: ladyzhyn.news

Сучасний агроном поєднує в собі декілька професій

Думка експерта Віктор Педоренко 07 квітня 2021. 10:03 480

Сучасний агроном — дипломований фахівець у сфері сільського господарства, який володіє широким набором навичок і знань. Він має бути і менеджером, і маркетологом, і фахівцем із постачання, і економістом.

Таку думку висловив головний агроном «МХП-Агрокряж» Віктор Педоренко.

«Агроном сьогодні повинен уміти все, починаючи від планування товарно-матеріальних цінностей, розуміння економічних питань і закінчуючи всіма технологічними процесами, які відбуваються на підприємстві до збору врожаю і збору даних, планування врожаю», — зазначив він.

Крім того, на думку Педоренка, агроному треба мати ще й людські якості, щоб керувати великим колективом.

«Звісно, якщо колектив великий, треба мати позитивні якості для того, щоб показувати якийсь приклад людям. Щоб вони працювали та підтягувались до певного рівня», — додає він.

Також експерт додав, що агроном завжди навчається, адже процеси постійно змінюються.

«Він знаходиться в постійному пошуку, слідкує за тим, як змінюється клімат, як змінюються технології, вивчає ці технології.

Кожен рік зимою, коли вже менше роботи, ми їдемо на 2-3 тижні, навчаємося. Запрошуємо до себе консультантів, спеціалістів із різних компаній, з якими співпрацюємо. Як студенти на парах, так і ми сідаємо, і нам зачитують повністю лекції, проводяться семінари. Крім того, ми відвідуємо всі Дні поля, на які нас запрошують представники різних компаній, їздимо на всі семінари, які вони проводять. До нас приїжджає багато закордонних спеціалістів, які нам також розповідають про свої технології та техніку, які ми потім використовуємо на своїх полях. Ми порівнюємо, яка технологія краща», — пояснює він.

Агроном набирає базу знань і послідовність, яка вивчається та накопичується, аби зробити підсумки і уникнути помилок наступного року, пояснює Педоренко. Але один рік на інший не схожий. Може бути так, що в одному році були одні помилки, а наступного — інші. І щоб ці помилки мінімізувати, агроном навчається постійно.

«Сьогодні професія агронома в Україні затребувана та високооплачувана… Буквально вчора прочитав, що найбільша зарплата агронома в Україні у 2020 році — 135 тис. грн. Усе залежить від того, які функції він виконує, які обов'язки бере на себе, яка в нього відповідальність. Але цю професію треба любити. А щоб зрозуміти це — варто спробувати. Тому ми не беремо повністю сформованого спеціаліста. Краще взяти людину, навчити її, щоб подивилася, чи це дійсно її справа. Якщо людина має бажання навчитися, вона навчиться і дійде до необхідного рівня, щоб надалі працювати», — підсумував він.


AgroPortal.ua за матеріалами ladyzhyn.news.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги