logo

Думка експерта

Випадків рейдерства з кожним роком на 100% більше Джерело фото: ПроАгро

Випадків рейдерства з кожним роком на 100% більше

Думка експерта Микола Орлов 31 січня 2017. 07:42 1747

Тенденція до зростання числа земельних захоплень в Україні зберігається. Кількість випадків рейдерства з кожним роком збільшується на 100%.

Про це розповів партнер юридичної фірми «ОМП» та викладач курсу Agro MBA від Києво-Могилянської бізнес-школи Микола Орлов.

Аналітик також визначив головні риси сучасного рейдерства. Так, за його словами, те, що ми бачимо сьогодні, відрізняється від аналогічного явища 90-х років, коли криміналітет намагався захопити майно або фінанси компаній. Сучасне рейдерство — це дії, в процесі яких виникає захоплення ринку одного бізнесу іншим.

«Напрямок такого рейдерства здебільшого є суто комерційним», — говорить експерт.

На думку Миколи Орлова, причиною сучасного рейдерства є недостатня юридична грамотність громадян під час укладання договорів. З іншого боку, зараз відбувається розподіл частин ринку, під час якого малі компанії поглинаються більш великими.

«Вирішення питання рейдерства треба системно розробити на законодавчому рівні. У першу чергу це стосується структурного реформування економіки та державних органів. В іншому разі, які б закони не приймалися, нічого не зміниться, — вважає Микола Орлов. — Закони будуть створюватися під рейдерство, а головна відмінність буде лише в тому, буде це рейдерство регульованим з боку держави чи державно узаконеним».


AgroPortal.ua за матеріалами ТД «Соєвий вік»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги