logo

Думка експерта

Ситуація на молочному ринку набуває обрисів порочного кола Джерело фото: Facebook // АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА

Ситуація на молочному ринку набуває обрисів порочного кола

Думка експерта Володимир Андрієць 15 жовтня 2021. 12:16 929

Ситуація, що склалася на молочному ринку України, потребує втручання держави.

Таку думку висловив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Він зазначив, що тренд зростання цін на молоко триває, хоча темпи росту максимально сповільнилися.

Останній моніторинг показав незначне зростання середньозваженої ціни на 5 коп., до 10,71 грн/кг без ПДВ. При цьому екстраґатунок в середньому подорожчав на 6 коп. — 10,92 грн/кг, вищий на 5 коп. ? 10,76 грн/кг, перший на 4 коп. ? 10,44 грн/кг без ПДВ. Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ ? 11,08 грн/кг, центр — 11,12 грн/кг, південь — 11,2 грн/кг, схід — 11,0 грн/кг, захід — 11,1 грн/кг.

Володимир Андрієць зазначає, що подальший ріст цін на молоко-сировину поки що очікується малоймовірним. Це зумовлено складною економічною ситуацією в переробників, особливо на фоні зростання тарифів на газ для промислових підприємств. У таких умовах переробні підприємства вимушені підвищувати відпускні ціни для мереж. Зростання цін вітчизняної продукції на полиці, що вже зафіксоване у вересні, неминуче призведе до падіння попиту на неї, а в іншому випадку вона може заміститися імпортною, об»єми якої продовжують активно нарощуватися і в поточному році.

«Ситуація починає набувати обрисів порочного кола, з якого до весни можуть вийти не всі учасники ринку. Галузь потребує уваги з боку держави, посилення державної підтримки та кроків, які б змогли знизити собівартість продукції через механізми зниження податкового навантаження на всіх учасників, в тому числі і споживачів».


AgroPortal.ua за матеріалами АВМ.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги