logo

Думка експерта

Реальних зрушень у переробці немає, хоча багато хто це декларує Джерело фото:AgroPortal.ua

Реальних зрушень у переробці немає, хоча багато хто це декларує

Думка експерта Петро Мельник 27 січня 2020. 10:05 1498

В Україні останнім часом дуже багато говориться про переробку сільсгосппродукції. Однак нічого не змінилось — на ринку переробки ті самі гравці.

Таку думку висловив виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник.

«Аналіз ринку показав, що за наявності великої кількості агрокомпаній практично немає професійних підприємств із переробки. Багато хто її декларував, і це вже стало модно, а от реальних зрушень, бізнес-процесів, змін агротехнологій не було. За п'ять років нічого не змінилося: працюють ті самі компанії, тільки перейшли на інший рівень глибини переробки», — зазначив він.

Петро Мельник також зауважив, що Agricom Group багато років витратила на організацію відправки до Європи кінцевого продукту. До цього компанія експортувала на вагу, а далі європейці пакували під своїми брендами.

«Ми зайшли у вільну нішу. Зараз посідаємо на внутрішньому ринку 2–3 місце серед усіх постачальників, а серед українських компаній ми — лідери. На зовнішній ринок постачаємо близько 300 тонн пластівців із зернових культур щороку», — пояснив він.

Такому прориву, на його думку, сприяло зростання попиту на здорове харчування. Однак коливання курсу гривні грає не на руку українським експортерам, крім того, імпортні бренди намагаються використати цю ситуацію: роблять додаткові знижки, щоб поставити більші обсяги на ринок.

«Україна має потенціал в організації переробки та експорту якісних продуктів, перевагу в логістиці, але обмежена продуктовими стратегіями країн. Тому будівництво десяти заводів ще не гарантує того, що їхню продукцію куплять європейці», — підсумував Петро Мельник.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги