logo

Думка експерта

Розвитку лізингу заважають застарілі закони і шахраї Джерело фото: Українське об’єднання лізингодавців

Розвитку лізингу заважають застарілі закони і шахраї

Думка експерта Марина Масіч 27 березня 2017. 07:42 1658

Ринок лізингу України активно розвивається та демонструє зростання. Однак існує декілька перешкод, які заважають його нормальному функціонуванню.

Про це розповіла директор асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч.

«Насамперед, це дискримінаційне оподаткування. Одна норма в оподаткуванні, яка заважає нашому розвитку, — це ПДВ при вилученні предметів лізингу. На відміну від банків, для нас це питання залишається неврегульованим другий рік. І внаслідок цієї дискримінації ми маємо додатковий податок на галузь у розмірі 20%», — сказала вона, зазначивши, що для вирішення цієї проблеми асоціація подала на розгляд Кабміну законодавчі ініціативи, які схвалив ЄБРР, і сподівається на підтримку уряду в цьому питанні.

Також Марина Масич зауважила, що в Україні існує застаріла нормативна база щодо лізингу. Асоціація спільно з профільним парламентським комітетом і регулятором ринку виступила з пропозицією прийняти новий закон «Про фінансовий лізинг», який би створив поле для приходу нових гравців, підвищення конкуренції в галузі та зниження цін.

За її словами, законопроект вже перебуває у Верховній Раді і чекає реєстрації, яка можлива упродовж тижня-двох.

Крім того, серед проблем галузі Марина Масич виділила недоліки судової системи, що дозволяють боржникові користуватися технікою без оплати, діяльність на ринку шахраїв, які видають себе за професійні лізингові компанії, а також відсутність довгострокового гривневого фондування.


AgroPortal.ua за матеріалами Finpost


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги