logo

Думка експерта

Розраховувати на удачу та дощ — гра в рандом Джерело фото: AgroPortal.ua

Розраховувати на удачу та дощ — гра в рандом

Думка експерта Володимир Кравцов 14 грудня 2018. 10:50 1624

Урожайність — це міра того, чи правильно все зроблено у ході виробничого процесу.

Таку думку висловив директор з виробництва компанії «Агро-Регіон» Володимир Кравцов.

За його словами, якщо розкласти виробничий процес на маленькі частини, то дуже наївно обирати сівалку за фінальною урожайністю, на яку впливає дуже багато факторів.

«Обираючи сівалку, розкидач чи обприскувач, треба розуміти і вміти оцінити якість їхньої роботи. Сівалка має дотримуватись всіх заданих агрономом параметрів, а в ідеалі ще й в умовах неоднорідностей поля. В іншому випадку ви розраховуєте на удачу та дощ — а це гра в рандом. Всі ризики мають бути опрацьовані компанією, аби мінімізувати майбутні загрози та максимізувати врожай», — каже він.

Говорячи про те, чому дуже важлива швидкість у ході посівної, Володимир Кравцов вказує на те, що в Україні «є дві біди — оптимальні строки посіву і якість посіву, причому зазвичай ресурс продуктивності не безлімітний, і тому виходить боротьба протилежностей».

«Потрібно якісно посіяти в прогрітий ґрунт і зробити це максимально швидко, аби не втратити верхні горизонти ґрунтової вологи, інакше сильні відхилення від оптимуму негативно відобразяться на врожайності або додадуть ризиків. Трьома агрегатами на швидкості 12 км/год можна посіяти більше, ніж чотирма на швидкості 8 км/год. Якщо швидко сіяти, то можна давати високу продуктивність. Але, звісно, кінетику і гравітацію ніхто не відміняв — швидко їдеш, більше «довбе», і вимоги до якісної підготовки ґрунту зростають у геометричній прогресії, відповідно, на якість і рівномірність годі сподіватися», — додає спеціаліст.

AgroPortal.ua за матеріалами асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги