logo

Думка експерта

Проблема з нестачею продовольства — надумана Джерело фото: з особистого архіву Ігоря Бучацького

Проблема з нестачею продовольства — надумана

Думка експерта Ігор Бучацький 19 травня 2017. 11:43 934

Проблема з нестачею продовольства в світі — надумана. Продовольства вистачає, його навіть більше, ніж можна продати і з’їсти. Проблема — в дистрибуції цього продовольства.

Таку думку висловив кантрі-менеджер ED&F Man Україна Ігор Бучацький в інтерв'ю ONLINE.UA.

«Є країни багаті, які можуть собі дозволити купувати і годувати своє населення, і є країни, які не мають цієї можливості. І з'являється проблема: бідні країни не мають що їсти, коли, наприклад, США тисячами тон продукція викидається», — пояснює аграрій.

За його словами, сільське господарство щороку нарощує обсяг виробництва, Україна звітує про рекордні врожаї.

«За останні років Україна перетворилась на потужного гравця ринку сільгосппродукції. По деяким позиціям ми в п'ятірці, в десятці постачальників на світовий ринок. Наші «колеги по цеху», як і ми, намагаються застосовувати найновіші технології, найякісніше насіння, добрива, техніку. Ми вважаємо, що Україна може і надалі нарощувати обсяги виробництва. Питання втому, хто буде допомагати країнам, де продукції не вистачає, її купувати», — говорить Ігор Бучацький.

Він також привів статистику, що в минулому році було загублено, строщено, викинуто, майже 1,5 млрд тон продовольства — цього б вистачило, щоб нагодувати всю субсахарну Африку.

Як пояснив кантрі-менеджер ED& F Man, значна частка цієї кількості втрачається при перевезенні, зберіганні, доробці. Якщо дивитись на Україну, то порівняно з 5 років тому більшість компаній закуповує сучасну техніку, яка дозволяє зменшувати втрати при збиранні врожаю і перевезенні. Компанії, які займаються зберіганням, багато зусиль вкладають в те, щоб мінімізувати втрати. Потужні перевалочні комплекси в портах також інвестують в сучасне обладнання.

«Тобто ці втрати ми поступово зменшимо. Всі інші втрати — від того, що люди купують більше, ніж можуть споживати», — додав він.

Новини

Показати все

Блоги