logo

Думка експерта

За яких умов Україна зможе забезпечити себе добривами   Джерело фото: Facebook // Дмитрий Гордейчук

За яких умов Україна зможе забезпечити себе добривами  

Думка експерта Дмитро Гордійчук 03 лютого 2020. 07:38 1722

Україна не втратить хімічну промисловість за умови введення ринку землі, залучення в галузь інвестицій та пом'якшення ситуації на ринку добрив.

Таку думку висловив керівник ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук під час прес-конференції з анонсування українсько-арабської виставки AUABI 2020 UKRAINIAN-ARAB EXPO.

«Раніше Україна була потужним експортером на ринку мінеральних добрив, ми займали провідні позиції з експорту карбаміду й аміаку, виробляючи їх близько 3,5 млн т і 5,2 млн т відповідно. Крім того, ми були потужним виробником селітри аміачної. Також наша країна була в авангарді на ринку добрив, і зараз агрохімія в нас теж на часі», — зазначає Дмитро Гордійчук.

За його словами, хоч Україна має величезний потенціал з виробництва добрив, рівень імпорту залишається високим. Адже вирощування такого обсягу олійних і зернових, які виробляються в Україні, потрібно забезпечувати добривами.

«Тільки шість основних культур, які вирощуються в Україні, щороку потребують 10 млн т добрив. Наразі споживання добрив складає близько 7 млн т. З цієї кількості ми маємо імпорт на рівні 4,5 млн т добрив, з яких 2,1 млн т — азотні. Ще рік тому імпорт становив 4,2 млн т, тобто ми бачимо тенденцію щорічного зростання його обсягів. Лише за минулий рік ми збільшили імпорт азотних добрив на 10%, незважаючи на те, що ціни на них зросли», — зазначає Дмитро Гордійчук.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги