В Україні настав момент істини

13 вересня 2019, 10:41 2291

В Україні настав момент істини — всі чекають: будуть реальні зміни чи ні. Міжнародні інвестори уважно спостерігають за подіями в нашій країні. 

Таку думку висловила екс-міністр фінансів Наталія Яресько.

Вона зазначила, що зараз готуються реформи, наприклад, земельна, на яку чекали багато років.

«І не лише ті, хто хоче купувати землю. Маємо зрозуміти, що зростання аграрного сектору підійматиме дуже багато різних частин цієї галузі. І переробку, і будівництво сховищ, і транспорт та інфраструктуру, і виробництво техніки для аграрного сектору. Ідеться не просто про землю. Це — піднесення замороженого капіталу в Україні, яке викликає великий оптимізм», — сказала вона.

Також важливим, на думку Яресько, є те, що стабільність залишається у надійних руках міністра фінансів Оксани Маркарової. Інвестори її знають і розуміють, чого від неї очікувати. Здобута незалежність Нацбанку, і це вже не намагаються якось змінити.

«Щоб зрозуміти ситуацію, найкраще подивитися на Fitch Ratings: (у вересні 2019 року) кредитний рейтинг України підвищили з B- до B і покращили прогноз зі «стабільного» на «позитивний». Вони визнають: макроекономічну стабільність досягнуто, і на базі нових заявлених реформ можна прогнозувати зростання. Зараз — момент істини: всі чекають, чи будуть реальні зміни, чи ні», — пояснює екс-міністр.

Вона назвала кілька найбільш критичних кроків для влади, але всі вони вже є у «списку» намірів Кабінету Міністрів.

«Перше — це судова реформа. Адже без верховенства права, без існування договірного права, без довіри до судової системи ми великих змін не можемо очікувати. Друге: це земельна реформа, про яку я вже говорила. Третє: приватизація. Треба по максимуму приватизувати все, що лишилося в державній власності, але є непотрібним державі. Четверте: я вважаю, треба очистити податкову систему й митницю і спростити та зробити більш правильним адміністрування у цьому секторі», — вважає Яресько.

Вона підкреслила, що Президент Володимир Зеленський, який має більшість у парламенті, може здійснити швидкі зміни, такі як були у Грузії при президентстві Михайла Саакашвілі.

«Все залежить від цих реформ. Чи будуть вони втілені, і наскільки якісно їх робитимуть. Я розумію, що оскільки є ця (пропрезидентська) більшість, то проєкти законів не дуже й обговорюються. Тож ми не знаємо, що вийде з цих законопроєктів. Однак сподіваємося, що при потребі до них внесуть необхідні корективи. 5 чи 6% економічного зростання на рік Україна цілком може отримати за 2–3 роки, якщо здійснить ці реформи. Можна і 7% зростання ВВП отримати в якийсь один рік, але років десять поспіль — так ніхто у світі не може. Адже є глобальна ситуація», — підсумувала Яресько.


AgroPortal.ua за матеріалами «Радіо Свобода»