logo

Думка експерта

Помилка НКРЕКП залишить аграріїв без зрошення Джерело фото: Facebook // Ігор Брагінець

Помилка НКРЕКП залишить аграріїв без зрошення

Думка експерта Ігор Брагінець 12 квітня 2019. 09:27 1426

Дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) можуть призвести до значного подорожчання послуг постачальників води, а значить і до відмови багатьох аграріїв від поливу.

Таку думку висловив голова відокремленого підрозділу ГС «Аграрний союз України» в Херсонській області Ігор Брагінець.

Він нагадав, що раніше в Україні діяла багатозонна тарифна система, коли вночі вартість електроенергії обраховувалася за коефіцієнтом 0,25, а в пікові навантаження зранку та ввечері за коефіцієнтом 1,8 від звичайного денного.

«З 1 січня 2019 року вступив у дію Закон «Про ринок електричної енергії», який був пролобійований нашими західними кредиторами. Ми не бачимо нічого поганого у цьому законі, окрім одного моменту. Відповідно до цього закону перехідний період мають приватні будинки та побутові користувачі, бюджетні організації і малі підприємства, які мають до 150 кВт приєднаної потужності. Але НКРЕКП у своїй постанові прийняла рішення, яким забула включити в цей перелік всіх, окрім побутових споживачів», — наголосив Ігор Брагінець.

Відповідно бюджетні організації не отримали права на перехідний період, що призведе до значного здорожчання послуг бюджетних організацій, які є отримувачами електроенергії.

«Це стосується і водопостачальників, для яких частка електроенергії може сягати 80% від вартості послуги. Адже водопостачальники використовують велику кількість електроенергії для свої потреб, для прикладу, щоб підняти воду з Дніпра і наповнити нею Каховський магістральний канал. Зараз, працюючи вночі та вдень у міжпікові періоди, вони можуть економити значні кошти. Якщо вони сплачуватимуть середню єдину ціну, то ці додаткові витрати буде покладено на кінцевого споживача, ключовими серед яких є сільгоспвиробники. Це може поставити хрест на зрошенні для багатьох аграріїв», — заявив Ігор Брагінець.

Він підкреслив, що наразі триває розробка шляхів виходу з цієї ситуації, адже без належного поливу в південних регіонах країни важко буде досягти звичної врожайності.


AgroPortal.ua за матеріалами «Аграрного союзу України»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги