logo

Думка експерта

Новий коронавірус у Британії відіб'ється на українських експортерах яблук і горіхів Джерело фото: Milknet.ru

Новий коронавірус у Британії відіб'ється на українських експортерах яблук і горіхів

Думка експерта Андрій Ярмак 23 грудня 2020. 08:05 1182

Виявлення нового штаму коронавірусу у Великій Британії може призвести до перебоїв із поставками продовольства до країни. Ситуація зачепить і українських експортерів.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Він зазначив, що після оголошення інформації про новий вид коронавірусу у Великій Британії протягом декількох діб десятки країн світу, зокрема й країни Євросоюзу, повністю припинили будь-яке транспортне сполучення з Альбіоном. Саме королівство закрило найбільший порт Дувр. Практично всі авіарейси також були скасовані.

«Велика Британія входить до трійки найбільших імпортерів свіжої плодоовочевої продукції в світі після США і Німеччини, розділивши третю позицію з Китаєм. Кожен день до країни поставляється імпортних овочів і фруктів на $27 млн, а в передсвяткові дні та ще й в зимовий період, як зараз, ця сума перевищує $100 млн», — пояснює Андрій Ярмак.

Він вважає, що збій у поставках, який стався зараз, — це не тільки дефіцит овочів і фруктів для споживачів у Великій Британії, але й різка втрата виручки для постачальників, які кожен день втрачають таку астрономічну суму.

«Однак ми очікуємо, що питання постачання критичних вантажів будуть вирішені досить швидко», — прогнозує експерт.

Найбільше, на його думку, заборона на поставки вдарила по Іспанії, яка поставляє близько 20% всього британського імпорту плодоовочевої продукції. Серед великих постачальників плодоовочевої продукції до Великої Британії також Нідерланди, Німеччина, ПАР, Бельгія, Франція, Перу і Чилі. А ось головними продуктами, які будуть недопоставлені до Великої Британії внаслідок блокування транспортних артерій, будуть банани, столовий виноград, цитрусові (мандарини, апельсини, лимони, грейпфрут і т.п.), тепличні помідори і перець, а також яблуко і свіжа лохина.

«Жодна з країн нашого регіону не входить до числа навіть 50-ти найбільших постачальників свіжих овочів і фруктів до Великої Британії. Україна посідає 60-те місце в рейтингу імпортерів, а основну виручку отримує від експорту свіжої лохини, сезон поставок якої вже завершився. А ось постачальники яблук і волоських горіхів — двох інших важливих позицій плодоовочевого експорту України до Великої Британії — можуть постраждати від тимчасових логістичних складнощів», — підсумував експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами EastFruit


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги