Нові часи потребують нових підходів до закупівлі

25 жовтня 2021, 06:34 881

Закупівля частинами в міжсезоння та сезон зараз є оптимальною стратегією з погляду затрат і забезпеченості товаром.

Таку думку висловив керівник енергетичного напряму LNZ Group Роман Кравець.

«2019 рік дав хибні сподівання аграріям, що купувати завчасно — невигідно для бюджету. Натомість останні два роки повністю руйнують загальноприйняті поняття «високого» та «низького» сезонів», — розповідає експерт.

За його словами, зараз спостерігається колосальна волатильність і повна відсутність залежності цін від пори року: вони або радикально падали, або різко зростали.

«На жаль, це реалії, з якими ми повинні навчитися співіснувати. Пандемія і подальші наслідки її подолання кардинально вплинули на логіку розвитку сировинних ринків. Знайомий для нас з 2019 року термін «турбулентність» — зараз норма для кожного трейдера та споживача», —вважає Роман Кравець.

Тому він радить сільгоспвиробникам уже зараз купувати добрива на найближчу посівну кампанію — якщо не все, то хоча б частину необхідного обсягу продукції.

«Об’єктивних причин для зниження ціни на добрива немає. Блекаути, обмеження експорту країнами та зменшення продуктивності вітчизняних виробників усе більше натякають на дефіцит і спекулятивний ринок у сезон. Теоретично зміни можуть розпочатися з весни 2022 року», — зазначає Роман Кравець.

Він додає, що LNZ Energo після місячної перерви розпочала продаж і оперативне відвантаження всієї лінійки азотних добрив. Компанія приймає замовлення також на фосфорну групу.

«Особливу увагу пропоную приділити амофосу та сульфату амонію латвійського виробництва, які конкурують за якістю та ціною з представленими на ринку аналогами. Оперативність відвантажень також забезпечують значні обсяги продукції на складах», — зазначає Роман Кравець.


AgroPortal.ua за матеріалами LNZ Group