logo

Думка експерта

На митниці більше не буде службовців з Rolls-Royce в декларації Джерело фото: ЕП

На митниці більше не буде службовців з Rolls-Royce в декларації

Думка експерта Максим Нефьодов 25 листопада 2019. 07:56 1770

Державна митна служба офіційно запрацює тільки за 2 тижні. Проте вже зараз вона демонструє певні результати своєї роботи.

Про це в рамках загальних зборів Європейської Бізнес Асоціації розповів голова митної служби Максим Нефьодов.

«Ми зараз знаходимося на найцікавішому етапі — формування кадрового складу. За моїми розрахунками, на борт «нового човна» не потраплять приблизно 500 найодіозніших митників. Наприклад, нарешті звільнили легендарного митника з Rolls-Royce в декларації. Тепер у службі немає настільки багатих людей», — розповів він.

За словами Нефьодова, зараз вони поступово проходяться по кожному із секторів для виявлення й усунення критичних моментів.

«Активно працюємо по сумнозвісному ринку кави. Зараз точно можу запевнити, що жоден імпортер не має якихось особливих преференцій чи поблажок», — сказав він і додав, що аналогічний підхід служба має до всіх інших сегментів.

Великим викликом Нефьодов називає митну інфраструктуру. Щоб імпортери та експортери товарів не стояли в довжелезних чергах, обіцяє до кінця наступного року відкрити 12 нових пунктів пропуску, переважно на західному кордоні. І ще 4 — через рік.

«Розумію, якщо ви стоїте в черзі, і ваші продукти не можуть виїхати або заїхати в Україну, то вам все одно, наскільки чесні люди працюють на митниці. Тому ми розробили стратегію розвитку інфраструктури і візьмемося за її реалізацію», — сказав він.

Наступна задача — максимальна цифровізація процесів задля унеможливлення корупції.

Окрім того, Нефьодов сподівається на прийняття парламентом закону про єдину юридичну особу на митниці, що значно спростить її роботу.

«У кінці першого — на початку другого кварталу 2020 р. ви побачите результати по авторизованим економічним операторам. Підприємці отримають переваги від режиму спільного транзиту, а вантажі доставлятимуться швидше», — додав він.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги