logo

Думка експерта

На вартість лохини найбільше впливатимуть експортні можливості

На вартість лохини найбільше впливатимуть експортні можливості

Думка експерта Тетяна Смірнова 02 липня 2021. 10:32 1075

Українські ягідники вже розпочали збір ранніх сортів лохини. Перші партії ягоди поступають у продаж по 300-400 грн/кг, втім, більш масові поставки очікуються з наступного тижня, адже виробники вже планують приступити до збору врожаю лохини з відкритого ґрунту.

Про це повідомляє керівниця відділу комунікацій асоціації «Ягідництво України» Тетяна Смірнова з посиланням на дані власного моніторингу.

«Цьогоріч сезон лохини стартував десь на тиждень пізніше, ніж минулого року, що в першу чергу пов’язано з погодними умовами навесні, а також із відносно низькими температурами на початку літа, — розповідає вона. — Ціни також зараз трохи вищі, ніж на початку минулого сезону, проте ми очікуємо на доволі стрімке зниження, оскільки поки що сезон обіцяє бути доволі врожайним».

За її словами, ціноутворення буде залежати одразу від декількох факторів.

По-перше, погодні умови під час дозрівання та збору врожаю, адже цього року саме дощі на більшій частині території країни стали причиною браку пропозиції якісної суниці садової та черешні.

По-друге — наявність обсягів якісної ягоди, придатної до експорту.

«Не слід забувати, що українська лохина насамперед — експортна ягода, й саме на цей канал збуту великі виробники частіше за все роблять найбільшу ставку. На світовому ринку є попит на вказану ягоду, а деякі європейські країни вже повідомляють про падіння виробництва через негоду. Тож саме наявність чи відсутність експорту буде найбільше впливати на цінову політику й на внутрішньому ринку України», — зазначає Тетяна Смірнова.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги