logo

Думка експерта

На вітчизняних агропрофі полюють іноземці

На вітчизняних агропрофі полюють іноземці

Думка експерта Тетяна Пашкіна 20 березня 2017. 07:45 2411

Іноземні роботодавці готові скласти серйозну конкуренцію українським компаніям у боротьбі за вітчизняних агропрофі.

Таку думку висловила HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

«І це при тому, що кількість наших місцевих вакансій в агросекторі зростає з пристойною швидкістю — за рік вона збільшилася в півтора рази, якщо порівнювати січень 2016 р. і аналогічний період 2017 р. Правда, в «аграрному» випадку статистика сайтів з працевлаштування повної картини не дасть. З поля нашого зору випадають рядові різноробочі і майже окремий сегмент «прямих домовленостей» між селянами і роботодавцями в західних регіонах», — говорить вона.

Ще одним важливим моментом (і зоною ризику для вітчизняного агропрому) в іноземних вакансіях експерт назвала «спокусливі умови стажування для юних аграріїв з дуже пристойними «стипендіями».

«Останні часом досягають 50 тис. грн. Так, агростудентів, які знають англійську, можна порахувати на пальцях однієї руки: 85% претендентів з бази резюме rabota.ua чесно визнають свою англійську незадовільною. Але поки це єдина перешкода для молодих фахівців, що бажають подивитися на світ і повчитися новому. Ризик для українського бізнесу полягає в тому, що студенти, які вже пройшли таке стажування, роблять все можливе, щоб залишитися за кордоном», — говорить Тетяна Пашкіна.

При цьому, уточнила вона, кількість агроспеціалістів, які мріють знайти роботу за кордоном — 41%.


AgroPortal.ua за матеріалами «НВ Бізнес»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги