logo

Думка експерта

Великі гравці світового молочного ринку перестануть бути лідерами

Великі гравці світового молочного ринку перестануть бути лідерами

Думка експерта Роланд Соссна 07 серпня 2019. 09:45 2029

Основне зростання виробництва молока відбуватиметься за рахунок місцевих виробників, що випускають продукцію для місцевого ж споживання. Поки ж світовий ринок молочних продуктів зростає, зростає і виробництво молока.

Таку думку висловив представник International Dairy Magazine Роланд Соссна.

Він зазначив, що за останні 20 років світове виробництво молока зросло на дивовижні 60%, а світова торгівля молочними продуктами збільшилася на 94%, що значно випереджає темпи зростання виробництва молока.

«Світова торгівля молоком буде рости і надалі. За даними IFCN, протягом наступних п'яти років буде спостерігатися її зростання ще на 13%. І це вкрай необхідно, оскільки в деяких районах виробництво молока перевищило споживання. Це добре відомо Новій Зеландії та Ірландії, світовим лідерам в експорті молочної продукції, яким доводиться продавати більше 90% виробленої продукції за межі своїх внутрішніх ринків», — зазначив експерт.

Але зростання не може тривати нескінченно, вважає Роланд Соссна. Природні ресурси і земля обмежені, виникає багато питань, пов'язаних з необхідністю забезпечення стійкого виробництва молока.

«Нідерланди є хорошим прикладом обмежень, встановлених в цій галузі. Fonterra вже зараз впевнена, що при нинішніх 18 млрд л, що виробляються щороку на обох островах Нової Зеландії, певної межі вже досягнуто. Те ж саме в принципі стосується й Ірландії, де будь-яке додаткове значне зростання виробництва молока, у всякому разі таке як те, що сталося за останні п'ять років, здається вже практично неможливим», — уточнив він.

Роланд Соссна висловив думку, що добре розвинені в плані виробництва молока регіони на цій планеті не зможуть задовольнити попит з боку зростаючого населення світу.

«Ці регіони можуть як і раніше отримувати вигоду від очікуваного збільшення попиту, але через кілька років вони стануть просто учасниками світової торгівлі молочною продукцією, а не її лідерами. Це, загалом, непогані новини, оскільки ми всі повинні розуміти, що наша планета не надає простору для необмеженого зростання», — підсумував він.


AgroPortal.ua за матеріалами «Інфагро»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги