logo

Думка експерта

Конституційний суд може скасувати мораторій Джерело фото: zdolbunivcity.net

Конституційний суд може скасувати мораторій

Думка експерта Андрій Кошиль 06 лютого 2017. 16:33 1722

Скасування земельного мораторію через Конституційний суд президент Земельного союзу України Андрій Кошиль вважає досить вірогідним. Як швидко це може відбутися, за його словами, залежить від процедури.

«Справа в тому, що жодна політична сила в Україні не хоче брати на себе відповідальність за відкриття ринку землі. Немає такої рішучості ні у парламенті, ні в уряді. У той самий час міжнародні інституції наполягають на цьому. Думаю, усі розуміють, що такий ринок все одно бажано вводити», — констатував він в ексклюзивному коментарі AgroPortal.ua.

Пропустивши рішення через Конституційний суд, влада може, з одного боку, зняти з себе відповідальність за принципове рішення, а з другого — все ж таки ввести ринок землі, додає Андрій Кошиль.

На уточнююче запитання AgroPortal.ua: «Чому таке очевидне рішення не застосовувалося раніше?» — експерт відповів, що «Конституційний суд у нас не є абсолютно незалежним від впливу, а так чи інакше відповідає замовленням політиків, влади».

«Повної прерогативи закону немає. Думаю, якщо б вона була, то мораторій було б відмінено вже давно.  За попередньої влади Конституційний суд досить жорстко контролювався, наскільки мені відомо. І зараз його не можна назвати неупередженим. Просто інтереси сьогоднішньої влади співзвучні із ситуацією, на яку можна очікувати в результаті рішення суду. І в той самий час влада може відсторонитися, заявивши, що це не виключно її рішення. Тобто зняти з себе відповідальність», — каже експерт.

«Це така досить красива схема, яка водночас дозволяє і відкрити ринок землі, і в той самий час сказати, що влада тут ні до чого, бо діють конституційні норми, які треба виконувати, відповідати букві закону», — резюмував президент Земельного союзу України.


Ірина Садова, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги