logo

Думка експерта

Канада чекає на активізацію торгівлі продовольством з Україною Джерело фото: Дивись.info

Канада чекає на активізацію торгівлі продовольством з Україною

Думка експерта Емма Турос 08 листопада 2016. 11:36 1694

Канада має більш ніж сорок угод про вільну торгівлю з різними країнами. І вже наприкінці нинішнього року чи на початку наступного очікує на ратифікацію угоди про ЗВТ з Україною.

Про це розповіла виконавчий директор Канадсько-української торгової палати Емма Турос.

«Звичайно, ми чекаємо ратифікації уже найближчим часом — наприкінці цього року чи на початку наступного — і після цього будемо проводити детальний аналіз можливостей цього документу», — говорить вона.

При цьому Емма Турос відмітила, що Канада очікує посилення співпраці з Україною в торгівлі продовольством.

«Канада є одним із визнаних лідерів з експорту аграрної продукції. Щороку експортує більш ніж на $3 млрд пшениці, на $1,5 млрд свинини та інших товарів. Україна — один з лідерів по експорту зерна та олії. Тобто за деякими позиціями ми збігаємось, а по певним товарам можемо бути конкурентами», — сказала вона.

У цілому щороку Канада імпортує продуктів харчування в середньому приблизно на $21 млрд. При цьому спостерігається значне збільшення експорту до Канади українських фруктових та овочевих соків, сої, натомість експорт меду загальмувався через непорозуміння щодо наявністю у партіях  продукції антибіотиків.

«Є інтерес до кондитерських виробів, замороженої продукції — овочів та фруктів. На жаль, Україна не має достатньо обладнання та потужностей для первинної та вторинної переробки власної с/г продукції. Це гальмує зростання експорту до Канади. Тут є можливості не тільки для збільшення торгівлі, але й для інвестицій — імовірні нові спільні проекти. Нам потрібно залучати кошти та виробляти конкурентоспроможну продукцію всередині України», — додала виконавчий директор Канадсько-української торгової палати.


AgroPortal.ua по материалам Agravery


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги