logo

Думка експерта

Обмеження нічого, крім корупції, в економіці не створюють Джерело фото: з особистого архіву Олега Нів'євського

Обмеження нічого, крім корупції, в економіці не створюють

Думка експерта Олег Нів'євський 27 серпня 2019. 09:40 709

Виходячи з міжнародного досвіду та варіантів моделювання сценарію, дизайн ринку повинен бути таким: мінімум обмежень, оскільки вони створюють непотрібні проблеми та зайву невизначеність, корупція, і їх завжди можна обійти.

Таку думку висловив Олег Нів'євський з Київської школи економіки.

За його словами, КШЕ зробила економічне моделювання різноманітних сценарії моделей ринку, представили 35 сценаріїв, а усього їх може бути набагато більше.

Що стосується обмежень, Олег Нів'євський приводить такий приклад: якщо можна буде купляти тільки фізичним особам, то юридична особа наймає двадцятьох робітників і оформляє землю на них. 

«Обмеження нічого, крім корупції, в економіці не створюють. Краще використовувати м’які способи регулювання: оподаткування та обмеження на концентрацію. Також є питання доступу іноземців до ринку, їм потрібно його надавати. Звичайно, вони можуть жорсткіше регулюватися, але «відрізати» їх від ринку не можна, тому що це нові технології, нові іноземні інвестиції, капітал, знання та інше. За нашими розрахунками також треба підтримувати малих фермерів для того, щоб вирівняти їх в доступі до кредитування з тими ж агрохолдингами», — констатує економіст.

Якщо забезпечити комфортні умови для малих фермерів та мінімум обмежень, то можна досягти додаткового зростання ВВП більше за 3%, резюмує він.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги