logo

Думка експерта

Інвестори не впевнені в безпеці вкладень в Україну Джерело фото: Порти України

Інвестори не впевнені в безпеці вкладень в Україну

Думка експерта Кейс Кломпенхаувер 10 листопада 2016. 07:35 2010

Україна внаслідок свого географічного розташування та виробничого потенціалу є країною великих можливостей. Однак сьогодні діловий та інвестиційний клімат не такий, яким мав би бути.

Таку думку висловив посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхаувер.

«Справа не тільки в корупції, хоч вона і є серйозною проблемою, яка також вимагає вирішення. Йдеться про те, що інвестори недостатньо впевнені в безпеці і довгостроковій рентабельності інвестицій. Іншими словами, залучити інвестора можна тільки в тому випадку, якщо його вкладення окупаються з лишком. Сьогодні в Україні небагато галузей, де справи йдуть саме так», — пояснив він.

Крім того, значна частина активів досі перебуває у державній власності. Міністерства часто змушені виступати скоріше в ролі інвестиційних банкірів, аніж політичних відомств.

Тому, вважає посол, потрібен новий підхід до регулювання питань концесії поряд із корпоратизацією державних підприємств і більшою відкритістю.

Україні також бракує належного захисту прав кредиторів, через що іноземним позикодавцями важко стягнути надані кредити. «У цьому ж контексті потрібно переглянути законодавство, що регулює питання банкрутства, а також процедуру реєстрації власності і передбачити можливість позасудового вирішення спорів. У нинішніх умовах приватні інвестори не надто мотивовані брати участь у будь-якому проекті», — додав Кейс Кломпенхаувер.


AgroPortal.ua за матеріалами «Порти України»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги