logo

Думка експерта

Головний ворог бізнесу в Україні — бюрократія Джерело фото: Landlord

Головний ворог бізнесу в Україні — бюрократія

Думка експерта Йоханн Венцль 14 квітня 2017. 07:30 2221

В Україні за останні 15 років відбулося багато змін, більшість із яких позитивні. Проте головний ворог бізнесу в Україні — бюрократія — дотепер має силу.

Таку думку висловив засновник ТОВ «Дукра агро» Йоханн Венцль.

«Наприклад, нещодавно ми зіштовхнулися з проблемою реєстрації та зняття з обліку техніки, яку завозимо з Європи. Раніше такими питаннями опікувалася Держсільгоспінспекція, після її розформування повноваження передали іншій службі. Однак там ще не набрали персоналу, й з грудня минулого року по лютий нинішнього зняття з обліку та реєстрація техніки фактично були заблоковані. Інше питання. Ми збиралися диверсифікувати виробництво, для цього запланували на 2016–2020 рр. будівництво молочного комплексу на 550 голів. Уже підібрали земельну ділянку й розробили детальний план проекту. Орієнтовний обсяг інвестицій — €3,5 млн. Проте плани довелося змінити, оскільки загальмувалося виділення земельної ділянки. Її нам запропонували на дуже невигідних умовах — на короткий період (до 7 років)», — розповідає іноземний інвестор.

Як відзначає Йоханн Венцль, «в Україні земельними ресурсами розпоряджається найбільш корупційна структура — Держгеокадастр. Хоча вже внесено в першому читанні законопроект про передачу повноважень користування землями за межами населених пунктів сільським громадам, поки що голосувати за нього депутати не поспішають».

На його думку, щоб Україна швидше здолала перехідний період і стала європейською державою, ведення бізнесу потрібно спростити — до мінімального контролю за роботою підприємств із боку держави.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroTimes


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги