logo

Думка експерта

Інновації починаються з освіти Джерело фото: womo.com.ua

Інновації починаються з освіти

Думка експерта Аліна Носенко 02 вересня 2016. 07:20 1620

Інновації народжуються там, де є проблеми. В Україні достатньо проблем, які вимагають негайного вирішення, але рівень інновацій в нашій країні залишається дуже низьким.

Більше 30 країн активніше, інновацій ніше та креативніше, ніж ми. І причин цьому декілька, вважає директор Фонду Кличка Аліна Носенко.

Серед них:

  1. Відсутність інтеграції в світове наукове співтовариство;
  2. Маленьке фінансування R&D напрямків як на державному рівні, так і в приватному секторі;
  3. Низька інноваційність малого та середнього бізнесу.

У недавньому звіті Європейської комісії про рівень європейських інновацій Україна замикає список. Перше місце вже кілька років поспіль займає Швейцарія.

«Як у них це виходить? Відповідь дуже проста — освіта. Шкільна освіта, яке заохочує експерименти, творчість і роботу в команді. Глобально заохочує проектний менеджмент у юному віці», — пояснює Аліна Носенко.

Альтернатива в Україні — це Мала академія наук, але частіше за все результатом наукової діяльності тут є паперова праця, а не прототип або результат досліджень. Ще в великій мірі це стосується університетів, у яких дуже мало справжньої науково-інноваційної роботи, але багато вимог для галочки. Університети далекі від налагодження відносин з бізнесом (хоча перші проекти вже запускаються), у більшості немає розуміння себе та своєї стратегії ні на національному, ні на глобальному рівні.

«Всі ці фактори впливають і на нашу економіку. Адже інновації народжуються там, де є досвід і знання в особі професури та молоді, яка відчуває тренди», — додала директор Фонду.


AgroPortal.ua за матеріалами «Діло»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги