logo

Думка експерта

Фермери «підсаджуються» на гібриди Джерело фото: з особистого архіву Олександра Демидова

Фермери «підсаджуються» на гібриди

Думка експерта Олександр Демидов 17 листопада 2016. 07:41 2683

Гібриди — це спосіб посадити аграрія «на голку». Адже якщо сорти можна щорічно пересівати, то з гібридами таке не проходить — насіння кожен раз потрібно купувати нове.

Таку думку висловив директор Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла Олександр Демидов.

За його словами, інтерес аграріїв до гібридів пояснюється тим, що спрацьовує ефект новизни. Однак не варто забувати, що, крім обіцяної фантастичної врожайності, існує ще й поняття адаптації. Буває, що іноземні гібриди не витримують українських погодних умов, при цьому коштують недешево.

«Фермер на Хмельниччині купив гібридну пшеницю. За тонну насіння він заплатив понад 30 тис. грн (у нас тоді «еліта» коштувала 12 тис.). Згодом ми поцікавилися у аграрія, чи отримав він обіцяні 200 ц/га. А сталося не так, як гадалося. Заморські гібриди, на жаль, не витримали українських погодних умов. Адже передбачити сюрпризи природи — такі, як, скажімо, відновлення вегетації в січні, — генетично просто неможливо. А ще фермер вважав, що насіння можна буде посіяти повторно. Тобто потяг до «диковинки» і брак знань виробника призвели до збитків: витративши великі гроші, він не отримав обіцяного врожаю», — розповідає Олександр Демидов.

Він також зазначив, що програма гібридизації — напрямок, який вимагає величезних фінансових вливань.

«Напрацювання в цьому плані у нас є, але пріоритетним напрямком є створення сортів. Хоча б тому, що у нас далеко ще не всі аграрії готові купувати гібриди пшениці», — додав він.


AgroPortal.ua за матеріалами Agrotimes


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги