logo

Думка експерта

Ерве назвав можливі наслідки продажу землі Джерело фото: landlord.ua

Ерве назвав можливі наслідки продажу землі

Думка експерта Жан-Жак Ерве 20 січня 2017. 07:47 2681

В Україні ще не настав час для купівлі-продажу землі. Зараз час для того, щоб покращувати орендні відносини.

Таку думку висловив академік аграрних наук Франції, Росії та України, аграрний експерт Жан-Жак Ерве.

За його словами, навіть зараз умови оренди дозволяють виробляти конкурентну продукцію, завдяки чому український аграрний комплекс досить динамічно розвивається.

«Я не розумію, чому зараз треба продавати землю. Хіба тільки для того, щоб деякі люди могли зайнятися вигідними для себе операціями з метою отримання великого прибутку. А хто буде працювати на землі?» — задається питанням Жан-Жак Ерве.

На його погляд, перш ніж відкривати ринок землі, потрібно визначитися, яким ми бачимо сільське господарство України в недалекому і далекому майбутньому? Чи хочемо ми бути країною, яка забезпечує себе всім необхідним продовольством і заробляти на його експорті великі гроші, або навпаки, хочемо ввозити хліб та інші продукти? Чи хочемо ми, щоб на селі жили люди, які зможуть заробити собі на пристойне життя, чи бажаємо, щоб ця місцевість була безлюдною?

«Наслідком вільного продажу землі може стати банкрутство аграріїв і безробіття. Значить ми повинні подумати, в яких секторах економіки можемо запропонувати людям, які звільняться, робочі місця. Я зараз не бачу, куди вони могли б піти працювати. Тому вважаю, що треба зберегти нинішню базу сільської місцевості — 10 млн жителів і понад 40 тисяч підприємців», — говорить Жан-Жака Ерве.


AgroPortal.ua за матеріалами «Інфоіндустрії» 


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги