logo

Думка експерта

Гроші відживають своє. Валюта майбутнього — «лайки» Джерело фото: hubs

Гроші відживають своє. Валюта майбутнього — «лайки»

Думка експерта Микола Толмачов 14 листопада 2016. 12:06 1885

Гроші сьогодні все сильніше відриваються від реальної економіки і вже не відображають сукупну цінність продукції, а це означає, що вони більше не є точним мірилом вартості конкретного товару.

Таку думку висловив генеральний директор компанії ТММ Микола Толмачов.

За його словами, новим глобальним викликом сьогодні став стрімкий розвиток інформаційних технологій. Соцмережі і пошукові системи, які ще вчора можна було назвати «бізнесами майбутнього», уже перетворилися на повсякденність кожного з нас.

Один із найуспішніших російських банкірів Олег Тиньков заявив недавно, що максимум через десять років банків у звичному нам вигляді взагалі не залишиться: банківські функції, на його думку, повністю перемістяться в мережу і стануть подфункцією глобальних ІТ-компаній, таких як Google або Facebook. Власне, платіжна система WebMoney — прототип таких IТ-банків.

«Мені ж здається, що з розвитком соцмереж і поголовною комп'ютеризацією населення на наступному етапі самі соцмережі перетворяться на глобальний електронний банк, де емітувати гроші зможе будь-який із нас. Прообразом цієї системи я бачу функцію «лайків» у соцмережах. Досить уявити, що «лайки» — це гроші, які кожен із нас може вводити в обіг, але лише інвестуючи в чужі проекти, бізнеси, продукцію, тексти, події тощо. Причому, тут завжди можна буде побачити, хто саме і що «лайкнув» (проінвестував), а це означає, що особлива роль буде у інвесторів-«лідерів думок», — розповідає Микола Толмачов.

Як це працює? П’єш чашку кави, ставиш «лайк» закладу — і таким чином розплачуєшся за напій. Або пишеш статтю, отримуєш тисячу «лайків», якими розплачуєшся за інший товар. «Ключовим словом у новій економіці стане «довіра», тобто ми будемо інвестувати тільки в те, чому дійсно довіряємо. Ось коли ми побачимо наочно, скільки людей «вкладуться» в електромобілі, а скільки — у виробництво зброї, і що це будуть за люди», — каже він.

Звичайно, є ризик незабезпеченої емісії. Але він не буде більшим, «ніж у сьогоднішній системі координат, де головна валюта світу прив'язана до умоглядних висновків невеликої групи людей», підсумував гендиректор ТММ.


AgroPortal.ua за матеріалами «Новий час»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги