logo

Думка експерта

Що буде з емфітевзисом після відкриття ринку землі? Джерело фото: Facebook // Ellina Yurchenko

Що буде з емфітевзисом після відкриття ринку землі?

Думка експерта Елліна Юрченко 29 січня 2021. 09:17 1409

У власників землі все частіше виникають запитання щодо відкриття ринку сільгоспземель у липні поточного року. Зокрема, вони цікавляться, що буде з емфітевзисом.

Про це розповіла експерт із земельних питань асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Елліна Юрченко.

«За час дії заборони на відчуження сільгоспземель емфітевзис став одним із інструментів набуття земель у довгострокове користування іноді на сотні років. Саме тому в думці громадськості емфітевзис почав асоціюватись із прихованою купівлею земельної ділянки. Проте з юридичної точки зору це зовсім не так», — підкреслила вона.

Юрченко зауважила, якщо власник земельної ділянки уклав щодо неї договір емфітевзису, він може продати таку земельну ділянку, так само як і власник земельної ділянки, яка перебуває в оренді. Проте на відміну від права оренди, право емфітевзису також можна продати. Така можливість належить землекористувачу.

«Тому з 1 липня 2021 року земельні ділянки, щодо яких укладений договір емфітевзису, також будуть продаватись», — упевнена експерт.

Однак, на думку Юрченко, справа в тому, що земельна ділянка, обтяжена емфітевзисом, не є інвестиційно привабливим активом, тому що її покупець все одно не зможе нею користуватись, допоки діє 100-річний договір емфітевзису.

«Та й самі землекористувачі не поспішатимуть купувати земельні ділянки, які набуті ними у користування за договорами емфітевзису, тому що вони, як правило, під час укладання договору внесли плату за весь строк користування. Це може дорівнювати тій самій ціні земельної ділянки. А двічі за один і той самий актив ніхто платити не захоче», — підсумувала експерт.


AgroPortal.ua за матеріалами УКАБ


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги