logo

Думка експерта

Аграрні розписки пережили чималу трансформацію Джерело фото: AgriEvent

Аграрні розписки пережили чималу трансформацію

Думка експерта Густаво Джанкейра 01 листопада 2016. 07:04 1183

Аграрна розписка дуже сильно еволюціонувала за більш ніж 20 років свого існування.

Про це розповів президент Бразильського сільськогосподарського товариства Густаво Джанкейра.

За його словами, будь-які фінансові транзакції в Бразилії, що проходять в рамках загальнодержавного плану фінансування, вже не відбуваються без аграрної розписки. Вона лежить в основі усіх похідних процесів. Тобто, якщо фермер звертається до банку, то це майже обов’язкова умова — надати аграрну розписку як гарантію повернення кредиту. 

У 2016 р. ситуація настільки позитивно розвивається, що Конгресом Бразилії було дозволено фінансування навіть у доларах.

«На початку існування аграрних розписок фінансування надавалось лише в національній валюті. У Центрального банку Бразилії спочатку були побоювання стосовно того, чи достатньо фермери кваліфіковані, щоб отримувати фінансування в іноземній валюті. Але зараз цей інструмент став настільки відомий фермерам та завоював довіру як банків, так і уряду, що відтепер фінансування може здійснюватися і в доларах, а всі побоювання вичерпали себе», — розповідає Густаво Джанкейра.

Також президент Бразильського сільськогосподарського товариства відмітив, що рівень неповернення кредитів за аграрними розписками є дуже низьким порівняно з іншими фінансовими інструментами і не перевищує 1%. «Якщо говорити про регулювання та примусове виконання аграрних розписок, то це питання врегульоване законом, і суди негайно виписують судовий наказ про стягнення майна, яке є предметом застави за аграрною розпискою. Завдяки цьому механізму рівень невиконання за аграрними розписками дуже низький», — пояснив він.


AgroPortal.ua за матеріалами Agro ReformsUA


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги