logo

Думка експерта

Аграріям однозначно потрібен спецрежим ПДВ Джерело фото: agronews.ua

Аграріям однозначно потрібен спецрежим ПДВ

Думка експерта Юрій Лупенко 20 вересня 2016. 07:06 1788

Сільське господарство не має розглядатися лише як донор бюджету.

Про це заявив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи питання щодо доцільності збереження податкових пільг для аграріїв.

На його думку, при переведенні сільського господарства на загальну систему оподаткування слід пам’ятати, що аграрний сектор економіки — це не лише бізнес. Це і продовольча безпека держави, і зайнятість сільських жителів, і збереження довкілля тощо.

«У тому, що Україна має сильні позиції по експорту агропродовольчої продукції і навіть за умов спаду в економіці та проведення АТО має прибутки, вирішальна роль належить тій системі пільгового оподаткування, яка була запроваджена в 1998-1999 роках», — зауважив академік.

За його словами, у багатьох країнах світу — не лише у розвинутих — сільське господарство є переважно дотаційним. Пільги по ПДВ для фермерів — це звична практика в Європейському Союзі, до якого Україна прагне вступити. Тож цю європейську норму слід використовувати і у нашій державі.

«Сільському господарству однозначно потрібен спеціальний режим оподаткування», — наголосив Юрій Лупенко, додавши, що його зміст та умови можуть і повинні обговорюватися.

Система оподаткування в АПК потребує вдосконалення, оскільки вона має виконувати регулюючу і стимулюючу функції, підсумував академік НААН.


AgroPortal.ua за матеріалами Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги