logo

Думка експерта

Топ-5 секретів працевлаштування в аграрну компанію Джерело фото: AgroPortal.ua

Топ-5 секретів працевлаштування в аграрну компанію

Думка експерта Тарас Висоцький 10 жовтня 2018. 08:00 2122

Враховуючи дефіцит кадрів, українські студенти мають усі шанси працевлаштуватися у компанію після проходження виробничої практики.

Про це AgroPortal.ua зазначив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький, озвучивши рекомендації для майбутніх практикантів.

«N.B.!» Стартує IV Всеукраїнський конкурс «Краща аграрна практика 2018»

1. Місце практики = робота мрії

В першу чергу потрібно правильно підібрати місце проходження практики і підходити до цього вибору не формально, а максимально аргументовано. Варто пам’ятати, що період проходження виробничого навчання — це 2-3 місяці життєвого шляху, які студент використовує як одну з небагатьох можливостей себе показати.

Крім цього, практика цілком може стати початком кар’єри, тому потрібно робити все можливе, щоб місце проходження практики було роботою мрії студента. З власного досвіду знаю, що більшість роботодавців візьмуть на роботу того, хто активний, мотивований і дійсно хоче розвиватися в компанії, в якій буде практикуватися.

2. Дослідити поле діяльності

Якщо розглядати практику як місце майбутньої кар’єри, то спершу необхідно вивчити та проаналізувати загальну інформацію про компанію, департамент, в якому збираєтеся практикуватися, дослідити місце та специфіку роботи, адже це підвищить ефективність засвоювання нових знань у рамках практики. Крім цього, варто готуватися і до кожного робочого дня та робити аналіз своєї діяльності.

3. В пріоритеті soft skills

Незважаючи на місце проходження виробничого навчання, необхідно розвивати в собі soft skills — комунікаційні здібності, активність, ініціативність, проявляти мотивацію тощо для того, щоб за 2-3 місяці студент пройшов практику поміченим. Для того щоб розвивати дані навики, необхідно читати спеціалізовані матеріали, відвідувати семінари, лекції чи тренінги. Без soft skills ефекту від практики не буде. Крім цього, не варто боятися перепитувати, якщо щось не зрозуміло. Уточнюйте та цікавтеся всім, що вас оточує.

4. Власний проект

В рамках практики варто спробувати отримати власний проект. Зрозуміло, що в перший день ніхто не доручить цього зробити, але як за ціль потрібно мати на увазі. Немає різниці, якого масштабу буде проект (невелике дослідження чи підготовка до якогось заходу), головне, щоб була можливість показати свої project managers skills — вміти приймати рішення та будувати причинно-наслідкові зв’язки, нести відповідальність за свої дії, орієнтуватися в середовищі, в якому працюєш. Тоді практика буде не лише завданням, яке потрібно пройти, а й можливістю себе показати.

5. Комунікація — наше все

Незважаючи на те, як практика в компанії завершиться — залишитеся ви працювати чи ні, пам’ятайте знайомства, які ви здобули за час виробничого навчання, адже комунікація на сьогодні — наше все. Аграрний сектор надзвичайно тісний, і через декілька років можливо саме з цими людьми ви будете працювати над якимось спільним проектом.


Для довідки: Заявки на конкурс примаються до 16 листопада 2018 р. (включно). Двом фіналістам конкурсу «Краща аграрна практика 2018» асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» надасть грошові сертифікати на суму 5 тис. грн для розвитку.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги