logo

Спецпроекти

Ранкова кава // Сім відтінків зеленого: еко-тренди, що наберуть обертів у 2020 році

Ранкова кава // Сім відтінків зеленого: еко-тренди, що наберуть обертів у 2020 році

Спецпроекти 23 січня 2020. 07:00 1737

Захист планети — зростаючий тренд. В Україні все частіше піднімаються питання переробки відходів та поступово набирає популярності свідоме споживання. Які еко-тренди чекати у 2020-му?

Не усі продукти, які вирощуються навіть на фермах, можуть називатися органічними. Назву «organic» отримують тільки ті овочі, фрукти та м’ясо, які росли в екологічно чистій зоні без використання хімічних добрив та різноманітних добавок.

Пластикові коробки та пакети йдуть у минуле. Тренд на екологічне пакування у вигляді торбинок з тканини та крафт-паперу, який охопив світ у 2019 році, не зупиниться і у 2020-му. За покупками все частіше ходять не з пакетами, а з торбинками або авоськами. Одноразовий посуд намагаються випускати з екологічних матеріалів, а деякі країни на законодавчому рівні вже відмовилися від пластикового виробництва.

У період швидкісної передачі інформації люди все частіше переглядають своє ставлення до ґаджетів. «Цифровий детокс» — це час, коли тимчасово відмовляєшся від ґаджетів та згадуєш, що таке реальне життя. До речі, існує навіть програма «Екранний час» у версії iOS, щоб відстежити, скільки часу ви проводите перед екраном. 

Zerowaste lifestyle — безвідходне життя стає все більш популярним. Як виготовляти чисту косметику та екологічні миючі засоби для дому, як зробити навколишнє середовище більш екологічними та залишати менше сміття після своєї життєдіяльності? Такі майстер-класи викликають все більший інтерес серед молоді.  

Споживач частіше дізнається про нові еко-матеріали, при виробництві яких немає шкоди для екології. Майбутнє обіцяють одягу з ліоцела — тканини, яка за своїми характеристиками дуже нагадує бавовну, але виготовляється з целюлози. 

Мандрувати можна по-різному. Когось більше приваблюють великі та гучні міста, хтось відпочиває тільки на березі моря. Але еко-френдлі люди віддають перевагу туризму, який несе мінімальну шкоду навколишньому середовищу. В Україні також з’являються перші готелі, які зробили переробку відходів особливістю свого закладу. Проблеми забруднення повітря стають актуальними як ніколи. Тому більшу популярність будуть мати еко-поселення, які найчастіше розташовані поза містом. 

Якщо купівля чергової не завжди потрібної речі викликає у вас залежність, то цей тренд точно для вас. У світі з‘являються бренди, які надають додаткову знижку на свої товари, якщо ви принесете старий одяг на утилізацію.

Велику популярність отримує створення свідомого гардеробу. Тому частіше відкриваються гаражні розпродажі, не знижується запит на магазини секонд-хендів та з’являється мода з клаптиків — пошив нового одягу зі старих речей, особливо джинсових.


AgroPortal.ua за матеріалами Greenpost.press


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги