logo

Спецпроекти

Уроки менеджменту // Як легко змотивувати команду?

Уроки менеджменту // Як легко змотивувати команду?

Спецпроекти 11 жовтня 2018. 07:04 675

Останні дослідження вчених показали, що тільки 15% фуллтайм-працівників залучені до роботи. Решта 85% залишаються поза процесом створення нової вартості, нового продукту.

Для будь-якого бізнесу наслідки такого відчуження можуть бути катастрофічні. Низька зацікавленість в роботі негативно впливає на мотивацію інших учасників команди. Більш того, байдужість, подібно інфекції, шириться колективом, зриваючи дедлайни і змітаючи плани на майбутнє. Ось кілька ключових рішень, які допоможуть уникнути провалу і мотивувати команду працювати на повну силу.

Більше спільного дозвілля

Через проблеми з фінансуванням українські стартапи не завжди можуть дозволити собі вкладати кошти в розвиток корпоративної культури і роботу з персоналом. Однак тимбілдинг можна організувати і за невеликі гроші. Зміцніть зв'язки в команді спільним веселим дозвіллям. Командні види спорту, спільні відвідування концертів, поїздки на вихідні за місто — це лише мала частина того, що згуртує співробітників і створить атмосферу взаємодії.

Більше мотивації і позитиву

Позитивні емоції в команді знімають стрес зі співробітників, покращують відносини між ними і сприяють творчому розкриттю.

Є кілька простих практик, що дозволяють поліпшити емоційний мікроклімат у колективі. Проявляйте не показну, а реальну турботу про членів команди, пробачайте помилки і у жодному разі не звинувачуйте окремого співробітника в невдачах, відповідальність за які несуть усі. Підкреслюйте важливість роботи кожного, особливо коли мова йде про успішне виконання завдання і досягнення значущої для проекту мети. У повсякденному спілкуванні не забувайте про повагу, довіру і чесність — це обов'язкові складові для ефективної комунікації.

Діліться

В першу чергу мова йде про поділ командного успіху між усіма причетними до нього. Скупитися в цьому питанні дуже небезпечно для подальшого розвитку. Не перетягуйте всі заслуги і славу на себе.

Це правило також відмінно працює у випадку з опціонами — матеріальними правами членів команди на отримання частки в проекті з фіксованою ціною. Цей інструмент відмінно мотивує команду на успішний розвиток проекту, в чому зацікавлені всі.

Радьтеся і прислухайтеся

Показна ієрархія в стартапах — прямий шлях до розвалу команди. У сфері, де загальний успіх багато в чому залежить від творчої самовіддачі кожного члена команди, принцип «я начальник, ти дурень» не працює.

Будьте завжди відкриті для зауважень або пропозицій від членів команди. Це дозволяє не тільки знаходити цікаві та незвичайні рішення, але і чітко відчувати атмосферу в колективі. Якщо з вами радяться, значить довіряють, а це головне.

Soft power замість тотального контролю

Довіра не означає безвідповідальність і безконтрольність. Не втрачайте контролю за роботою команди, відстежуйте виконання кожним співробітником його обов'язків. Але використовуйте для цього механізми «м'якої влади», роблячи акцент на спільності завдань, цінностях проекту і важливості його місії. Давайте співробітникам більше автономності, дозволяйте самостійно знаходити шляхи для вирішення поставлених завдань. Головне — попередньо пояснити ці самі цілі та спільні цінності.

І пам'ятайте: мотивація — найважливіша якість співробітника. Бажання працювати і досягати цілей приносить кращі результати, ніж навіть найглибша експертиза, не підкріплена мотивацією. Так що намагайтеся розпалити в команді вогонь і не давайте йому згаснути. Тільки так можна працювати ефективно.


AgroPortal.ua за матеріалами Businessviews.com.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги