logo

Спецпроекти

Технологія живлення кукурудзи. Як отримати найвищу ефективність?

Технологія живлення кукурудзи. Як отримати найвищу ефективність?

Спецпроекти 04 червня 2021. 07:31 1812

Найбільше витрат у собівартості вирощування кукурудзи припадає саме на систему удобрення. При тому через кліматичні зміни ці витрати не завжди виправдані та своєчасні.

Визначити оптимальну стратегію удобрення кукурудзи взялися на Digital Field. Тут заклали полігон, на якому протестують різні варіанти живлення кукурудзи. Мета — визначити вплив застосування тих чи інших добрив і варіантів їх внесення на стан рослин і економічний результат.

Живлення від мінімуму до максимуму

На Digital Field заклали демополе з різними варіантами удобрення, щоб кожен аграрій тут зміг знайти для себе відповіді на запитання, які його цікавлять. А що буде, якщо не вносити добрива взагалі? А якщо внести менше добрив? Чи варто проводити підживлення? Як зменшити непродуктивні втрати азоту? Запитань чимало. Щоб дати відповіді на них, на полігоні продемонструють 12 різних варіантів дій за системою удобрення кукурудзи.

«На демополі закладено різні варіанти живлення: від мінімалізму — вирощування кукурудзи взагалі без добрив, тобто чистий контроль, застосування добрив лише під основний обробіток ґрунту, до максималізму — проведення підживлень, обробки насіння стимуляторами росту та застосування інгібітора нітрифікації НОВАТЕК ONE», — розповідає Володимир Моторний з компанії BINFIELD.

На його думку, цікавим для аграріїв буде варіант досліду з оптимізованим азотним живленням, яке спрямоване на внесення знижених норм азотних добрив із використанням інгібітора нітрифікації у порівнянні зі стандартною технологією.

«Ми покажемо ефективність обробки насіння стимулятором росту БАСФОЛІАР КЕЛП, результативність мікрогранульованих добрив ІЗІ СТАРТ та вплив інгібітора нітрифікації НОВАТЕК ONE на азотний баланс ґрунту та живлення рослин. Також ми будемо експериментувати з позакореневими підживленнями рослин спеціалізованими мінеральними добривами з високою концентрацією мікроелементів у формі суспензії», — говорить Володимир Моторний.

На усіх полях полігону аграрних інновацій Digital Field було проведено агродіагностику та агрохімічний аналіз ґрунту компанією AgriLab. Тож кожен аграрій зможе прирівняти дані свого поля з результатами демо і визначитись, чи підійде та чи інша система для його господарства.

Підживлення для посухостійких гібридів

Для досліду за системами удобрення кукурудзи фахівці компанії RAGT запропонували гібрид РЖТ Ліпеккс (ФАО 290).

«Це середньоранній гібрид з високим потенціалом урожайності. Він толерантний до посухи, має швидкий стартовий ріст і високу холодостійкість. Гібрид РЖТ Ліппекс входить до інноваційної лінійки Stressless H2O*. Це спеціально виведена лінійка гібридів, що мають генетичну стійкість до посушливих умов за рахунок адаптованих батьківських ліній. Критерієм приналежності гібриду до Stressless H2O* була здатність зберігати високий потенціал і регулярність у стресових умовах та мати кращі показники урожайності в порівнянні з найбільш поширеними гібридами у цій групі стиглості. У 2018 році цей же гібрид ми тестували на полях сусіднього до Digital Field господарства і зібрали 147 ц/га. Подивимось, які результати будуть цього року», — розповів представник компанії Олександр Кобець.

Перед посівом провели обробіток ґрунту на глибину 5 см агрегатом Amazone Catros 5002-2 та внесення 100 кг/га вапняково-аміачної селітри «розумним» розкидачем Amazone ZA-TS Super Profis Hydro.

Посів кукурудзи проводився сівалкою Precision Planting, агрегатованою з MASSEY FERGUSON 7720 S. Норма висіву — 65 тис. насінин.

Забезпечити точність висіву кукурудзи на 99,9%

«Оскільки на полі досліджуватимуть ефективніcть системи удобрення, то важливо мінімізувати вплив усіх інших факторів, зокрема витримати однакові параметри посіву на усіх ділянках. Рішення Precision Planting дозволяє домогтися точності висіву кукурудзи на 99,9%. Це важливо, адже кожен 1% сингуляції — це 1 ц/га врожайності. Завдяки системі DeltaForce дана сівалка автоматично регулює притискне зусилля відповідно до ґрунтових умов, таким чином ми завжди утримуємо задану глибину та уникаємо переущільнення борозни. Рішення для контролю внесення рідких добрив vApplyHD дозволяє точно дозувати норму виливу по кожному рядку незалежно від швидкості руху. Завдяки аплікаторам Conceal для азотних добрив та FurrowJet для РКД ми можемо розташувати два типи добрив у найбільш оптимальних зонах відносно до насінини та кореневої системи майбутньої рослини, таким чином забезпечуючи ефективне використання добрив», — розповідає представник компанії Precision Planting Сергій Демко.

Отримати перемогу над бур’янами без зайвих витрат

Технологію захисту для кукурудзи на цьому полігоні розробила компанія «Август-Україна». Вона базується на універсальному післясходовому гербіциді.

«Проаналізувавши історію поля, ми обрали післясходовий системний гербіцид з ґрунтовою дією Фултайм. Він забезпечить контроль широкого спектру однорічних, багаторічних дводольних і злакових бур’янів. При цьому Фултайм має високу ефективність без додавання препарату-партнера, а за рахунок залишкової ґрунтової дії зможе утримати і другу хвилю бур’янів. Така універсальність цього препарату дозволяє отримати перемогу над бур’янами без зайвих витрат», — зазначає представник компанії «Август-Україна» Станіслав Єсип.

За його словами, погодні умови, які складаються сьогодні, не завжди дозволяють вчасно внести необхідні засоби захисту рослин, адже майже по всій території України дощить. Тож важливо, щоб препарат мав широке «вікно» для застосування — від 3 до 8 листків кукурудзи.

У результаті спостережень на полігоні «Системи удобрення кукурудзи» на Digital Field аграрії зможуть не лише дізнатися, який варіант удобрення був найбільш агрономічно дієвий, але й економічно ефективний.


Для довідки: Digital Field — перший в Україні онлайн-демополігон аграрних інновацій, створений за ініціативою AgriLab у 2020 році. Це — дослідницький проєкт, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою сучасних технологій. У 2021 році у межах проєкту закладено 12 демополігонів із різними технологіями посіву, системами живлення та захисту культур.


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги