logo

Спецпроекти

Made in Ukraine // Тепличний тренд: замість огірків і помідорів — лимони і гранат Джерело фото: AgroPortal.ua

Made in Ukraine // Тепличний тренд: замість огірків і помідорів — лимони і гранат

Спецпроекти 07 листопада 2019. 07:00 1081

У той час, коли більшість селян у своїх теплицях вирощують огірки та помідори, житель села Матвіївка (Запорізька обл.) Олександр Кононенко облаштував вдома ботанічний сад, в якому вирощує екзотичні рослини.

Любов до екзотики у Олександра з'явилася ще в шкільні роки. «Моєю першою рослиною був лимон, якому вже близько 35 років. Зараз із сортів лимона я вирощую Київський, лимон Мейєра і Ташкентський», — говорить він.

 Олександр Кононенко, садовод
Джерело фото: AgroPortal.ua

За професією Олександр — слюсар-складальник авіадвигунів, тому вирощування було тільки як хобі. «З часом я вирішив серйозно зайнятися вирощуванням огірків, томатів і зелені, але це не так цікаво, як екзотика, — розповідає садівник. — Потім я дізнався про київського селекціонера Анатолія Патія, і саме від нього я вперше привіз саджанці бананів. Це було років 10 тому, тоді і почалася діяльність мого тепличного екзотичного господарства».

 Джерело фото: AgroPortal.ua

Зараз теплиця Олександра займає площу в 4 сотки. На них він працює з самого ранку і до пізнього вечора самостійно.

«Я співпрацюю тільки з оптовиками, тому що у мене немає часу на роздрібну торгівлю, хоча раніше я теж стояв на ринку», — додає Кононенко.

 Джерело фото: AgroPortal.ua

У диво-тропіках на сьогоднішній день велика кількість всіляких екзотичних і цитрусових рослин: лимони, мандарини, апельсини, кумкват, лайм, маракуйя, кава, банан, фейхоа, мурайя, ананаси, папайя, карісса, інжир, ківі, гранат.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги