logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Методи використання дронів для садів та розсадників

Аграрний лайфхак // Методи використання дронів для садів та розсадників

Спецпроекти 27 січня 2020. 07:00 1706

У штаті Айдахо вивчають різноманітні способи використання безпілотників для фруктових садів та розсадників дерев.

В Айдахо фруктова промисловість — це виноград, журавлина, яблука та груші. На даний момент, попит на продукцію яблук тут найбільший. У штаті вирощують понад 27,2 млн кг яблук у рік.

Щоб підвищити ефективність сільськогосподарських ресурсів та мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище, на фруктових полях почали використовувати дрони.

Застосування БПЛА в садівництві

Дослідницька команда університету Айдахо зосередилась на впровадженні БПЛА в садах. 

Сьогодні не існує жодних рекомендацій для виробника щодо того, які дані потрібно збирати та які дані є найбільш корисними. Однак перспективними способами використання дронів для садів та розсадників дерев є:

  • проведення інвентаризації висоти дерева;
  • моніторинг здоров'я та якості дерев;
  • управління витратами води, поживними речовинами, шкідниками та хворобами в сезон;
  • оцінка ефективності виробництва та врожаю плодів/горіхів;
  • створення маркетингових інструментів (відеоролики для просування продукції з саду чи продажу дерев).

Зйомка зображень з високою роздільною здатністю

Як і в інших випадках використання безпілотників у сільському господарстві допомагає збирати детальну інформацію про врожаї, ефективніше за огляд полів з агрономами. БПЛА здатні отримувати зображення з високою роздільною здатністю, які ідеально підходять для виявлення різних проблем з садами.

Дрони сканують сади зверху і видають спектральні зображення високої роздільної здатності. Ці дані аналізують і в результаті використовують для оцінки садів, що дозволяє економити тисячі доларів щороку на багатьох культурах.

Мультиспектральні камери

Йдеться не лише про швидкість розвідки поля. Сенсори можуть збирати інформацію у електромагнітному спектрі, який недоступний людському оку. Ці дані набагато надійніші та об'єктивніші за візуальну оцінку, оскільки видають кількісну інформацію (числові дані, які можна виміряти та порівняти), а не якісну інформацію (описові дані, які можна спостерігати).

Дослідники з Айдахо також проводять скаутинг. Вони навчають виробників використовувати дистанційне зондування для моніторингу посівів. Загальною метою цієї роботи є зміцнення стійкості та конкурентоспроможності виробників фруктових дерев та фруктів Айдахо. 


AgroPortal.ua за матеріалами Аggeek.net


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги