logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Куди поїхати у подорож за смачним вином? Поради від сомельє

Аграрний лайфхак // Куди поїхати у подорож за смачним вином? Поради від сомельє

Спецпроекти 23 вересня 2019. 07:16 540

Світ вина — величезний, але як знайти своє улюблене? В яку точку земної кулі варто вирушити на пошуки фаворита? Винна Мекка — де вона на карті?

З чого почати відкриття світу вина

Відкрити світ вина з нуля не вийде, до цього треба прийти. Ви не можете сказати: «Я хочу пізнати вино», і негайно його пізнати. Навіть якщо ви вирушите до винокультурної країни — цього не станеться одразу. Це, перш за все, культурний пласт.

Потрібно згадати, як люди приходили до розуміння вина. Спочатку їхати до країн, у яких вино було невід'ємною частиною культури. Країн, де за стіл не сідають без пляшки вина до обіду і вечері. Адже французи та італійці, у яких на столі немає пляшки вина, — це нонсенс.

Тому відкривати доведеться крок за кроком. Якщо ви хочете розбиратися у винах, варто розпочати з італійських та французьких.

Винний туризм як спосіб дізнатися більше

Чим більше ви подорожуєте, тим більше знаєте. Справжній винний туризм — коли є можливість поспілкуватися з власниками винних будинків.

Дегустаційні зали будь-яких виноробних компаній — це не дуже цікаво. Коли ж ви побуваєте в гостях у справжнього винороба, то розумієте, що окрім теруару — це насамперед людина.

Що є Меккою на світовій карті виноробства?

Франція та Італія є Меккою винного туризму. Почати свою подорож варто з кращих регіонів, а після відправитися трохи вглиб. Якщо ви у Франції — то обов'язково варто відвідати Бордо, потім поїхати до Бургундії. Якщо ви в Італії — їдьте до Тоскани та П'ємонта.

Лише після цього можна рухатися далі — в італійські Умбрію, Марке, Калабрію, Кампанію. У Франції — долину Луари та Ельзас.

Відкривайте маленькі сімейні виноробні

Не можна недооцінювати сімейні виноробні. Локальні винарні дають більше — це вина з обличчям.

У хорошій винній карті повинні бути різні вина. Особливо це стосується тих, які не можна знайти в довідниках. Саме сімейні будинки складають основу винної карти, все інше можна розглядати як доповнення.

Про винні тренди

Зараз у тренді маловідомі регіони Франції. Наприклад, долина Луари. Крім відомих Сансера, Пуї-Фюме і Тавеля люди цікавляться Квінсі, Реї, Сан Пурсан та іншими.

Збільшується інтерес до Австрії та Німеччини. Там прекрасні шардоне, совіньон. Червоні вина на високому рівні. У Португалії — чудові сухі вина.

Лідерські позиції в гонитві за винною модою — за білими та червоними винами Бургундії. 


AgroPortal.ua за матеріалами Life.pravda.com.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги