logo

Спецпроекти

Аграрний лайфхак // Як збільшити врожай фруктових дерев за допомогою конусу

Аграрний лайфхак // Як збільшити врожай фруктових дерев за допомогою конусу

Спецпроекти 15 жовтня 2020. 06:00 1722

Фермер з Америки винайшов цікавий спосіб збільшення врожаю — особливі конуси для дерев, які захищають рослини від вітру та втрати вологи, прискорюють розвиток і підвищують ефективність підгодівлі.

Винахід Джона Дж. Джорджеса являє собою контейнер-конус під назвою Tree T-PEE, більш схожий на перевернутий горщик для рослин. Його встановлюють біля основи дерев так, щоб стовбур молодого дерева виходив з отвору на вершині контейнера-конуса. Матеріал Tree T-PEE — 100% перероблений пластик, і він може прослужити більше 20 років.

Висота конуса — 38 см, ширина — більше 50 см. Tree T-PEE буває чорного та білого кольорів, залежно від клімату вирощування дерев. Чорні конуси використовують для дерев, які ростуть у теплих і тропічних середовищах. Наприклад, для цитрусових. Чорне Tree T-PEE поглинає тепло, підвищуючи температуру на 12°С навколо основи дерева. Білий Tree T-PEE — для дерев, які погано переносять гарячий тропічний клімат і потребують захисту від перегріву.

Спочатку цей пристрій використовувався для збереження молодих дерев від замерзання. У ті роки Джон допомагав своєму батькові на великій фермі у Флориді, де вони вирощували цитрусові дерева. Він зауважив, що такий конус оберігає дерева від заморозків, але встановлювати його кожного разу було дуже клопітно. Але як бути, якщо вдень рослинам потрібен полив і сонячне тепло, а вночі — захист?

Джон вирішив удосконалити конус, додавши в нього систему поливу і подачі добрив до рослини. У Tree T-PEE розпорошується 5 галонів (близько 19 л) води. Вона направляється до коріння, що економить приблизно 90% води в порівнянні з традиційною практикою поливу. Пристрій допомагає економити і добрива: з Tree T-PEE їх потрібно на 75% менше.

Волога оптимально живить рослину, і за рік довжина коренів зростає від 18 до 23 см. Конус не пропускає світло, тому у пристовбурному колі не ростуть бур'яни. При цьому він стійкий і може витримати вітер до 97 км/год.

Конус можна використовувати для більшості видів рослин: всі цитрусові та горіхові, персик, вишня, яблуня, ожина, чорниця та інші. Підійде Tree T-PEE і для вирощування помідорів.


AgroPortal.ua за матеріалами Еpochtimes.com.ua


Ключові новини аграрного ринку в Telegram

Новини

Показати все

Блоги